Artykuł sponsorowany
Zarejestrowanie dla firmy kilku domen zabezpiecza przed nieuczciwymi działaniami konkurencji i reklamodawców. Wykupienie kilku domen może też zapobiec podszywaniu się przez przestępców pod daną firmę.
W jaki sposób dochodzi do kradzieży tożsamości firmy w internecie
Większość firm na swoich stronach zamieszcza informacje o ofercie, podaje cennik i sposób kontaktu. Strona ma określony layout, najczęściej spójny z logotypem firmy i sposobem, w jaki wizualnie funkcjonuje ona w świadomości potencjalnych klientów. Znajduje się ona pod konkretnym adresem. Wystarczy jednak wpisać adres strony z literówką albo kliknąć link z adresem łudząco podobnym do właściwego, aby znaleźć się na stronie konkurencyjnej firmy albo na stronie, na której znajdują się wyłącznie reklamy.
Możliwe jest też, że pod przedstawiciela firmy podszyje się przestępca, który będzie chciał wyłudzić od klientów firmy pieniądze lub informacje pozwalające na dostęp do ich kont. Wystarczy, że podając się za pracownika helpdesku, roześle maile z adresu przypominającego adresy używane przez rzeczywistych pracowników firmy z prośbą o przesłanie danych dostępowych.
Właściciel firmy może zminimalizować ryzyko tego typu nadużyć, uprzedzając oszustów i rejestrując domeny, które mogłyby ich zainteresować. Dobry hosting stron www to nie tylko miejsce na szybkim serwerze, ale też możliwość zarejestrowania więcej niż jednej domeny.
Jakie domeny warto zarejestrować dla firmy
Jeśli właściwa domena ma końcówkę .pl, warto zarejestrować domeny z innymi końcówkami, np. .eu, .com, com.pl. Warto również zarejestrować domeny ze słowami przypominającymi nazwę firmy, np. zawierające często popełniane przy wpisywaniu adresu literówki: z podwojonymi lub
brakującymi literami. Jeśli nazwa firmy składa się z więcej niż jednego słowa, a we właściwej domenie są one pisane razem, warto zarejestrować domenę, w której będą rozdzielone dywizem albo kropką. Należy zwrócić uwagę na połączenia wyrazowe, które przypominają inne litery, np. przestawione litery: dużą „i” oraz małą „l”, albo cyfrę „0” wpisywaną zamiast litery „o”.