Artykuł partnera
Mimo braku mobilności i rozwojowi segmentu laptopów oraz ultrabooków komputery stacjonarne wciąż cieszą się popularnością. Wiąże się to przede wszystkim z ich większą wydajnością, która sprawdza się przy wymagających zadaniach.
Czym różni się komputer poleasingowy od zwykłej używki?
Zestawy komputerowe określane terminem „poleasingowych” to takie, które wróciły do leasingodawcy po zakończeniu umowy leasingowej. Eksploatacja sprzętu w ramach leasingu zazwyczaj trwa do 3 lat, kiedy następuje moment jego wymiany na nowszy.
Komputery poleasingowe są bardzo atrakcyjnie cenowo, co pozwala na oszczędność bez dużego uszczerbku na jakości. Firmy leasingują sprzęt komputerowy pochodzący raczej z wyższej półki, więc można w ten sposób nabyć model o bardzo dobrych parametrach i podzespołach.
Od używanych komputerów oferowanych przez osoby prywatne różni je to, że przebieg ich eksploatacji jest dość dobrze znany. Warunki pracy biurowej są raczej przewidywalne i niezmienne, stąd nic w tym zakresie nie powinno stanowić zaskoczenia. W przypadku zestawów komputerowych oferowanych przez osoby indywidualne niepewność w stosunku do tego, w jaki sposób komputer był używany, jest zdecydowanie większa.
W jakich sytuacjach komputery poleasingowe będą optymalnym rozwiązaniem?
Tym, co może odstraszać potencjalnych nabywców komputerów poleasingowych, jest sama świadomość tego, że nie są one fabrycznie nowe. Wiele osób odczuwa komfort jedynie wtedy, gdy wie, że nikt przed nimi nie używał sprzętu.
Jeżeli jednak niestraszne są Ci ewentualne ślady użytkowania, to komputery poleasingowe mogą być bardzo dobrą opcją. W szczególności, jeżeli Twoim priorytetem jest moc sprzętu, jego parametry. Trzeba bowiem wiedzieć, że zestawy poleasingowe zazwyczaj pochodzą z wyższej półki.
Istotne czynniki wpływające na zakup komputera poleasingowego
Przy doborze poleasingowych zestawów komputerowych warto wziąć pod uwagę kilka elementów. Przede wszystkim należy określić swój budżet, bo to on będzie bezpośrednio zakreślał pole ewentualnego wyboru. Kiedy już zdecydujemy, ile środków możemy przeznaczyć na zakup, wtedy zaczyna się etap selekcji konkretnego modelu. W przypadku komputerów stacjonarnych najistotniejsza wydaje się być wydajność i możliwość ewentualnego rozbudowania/wymiany podzespołów na nowsze. Nie bez znaczenia jest również okres udzielonej gwarancji. Pomimo tego, że komputery poleasingowe są gruntownie testowane, to jednak gwarancja zapewnia dodatkowy komfort.