Microsoft w swoim oprogramowaniu do zarządzania systemami UNIX wykorzysta kod projektu OpenPegasus, będący wolnym oprogramowaniem. Wszelkie poprawki odda społeczności.
Programiści OpenPegasus mają wiele wiedzy i zaimplementowanych rozwiązań, których brakuje w oprogramowaniu Microsoftu. Firma dołączy więc do komitetu sterującego OpenPegasus i będzie rozwijać istniejący kod, oddając modyfikacje z powrotem do projektu. Jako że OpenPegasus jest rozprowadzany w wielu dystrybucjach Linuksa, można powiedzieć, że Microsoft będzie pomagał rozwijać te dystrybucje.
Aktualnie oprogramowanie Microsoftu pozwala zarządzać zdalnie takimi platformami jak Red Hat, Solaris, HP-UX i SUSE. Po włączeniu kodu OpenPegasus chce powiększyć liczbę wspieranych platform o kolejne, m.in. zarządzenia Oracle na AIX od IBM.
Licencja MIT, na której jest publikowany OpenPegasus, pozwala na włączanie kodu do zamkniętych produktów i nie wymaga aby cały zmodyfikowany kod został zwrócony projektowi na tej samej licencji (Microsoft jednak obiecał, że zrobi to tak czy inaczej). Jest kompatybilna z GPL i FSF uznaje ją za licencję wolnego oprogramowania (ale już nie copyleft).