Nowy napęd do pomp perystaltycznych OEM dedykowany branży biomedycznej – DriveSure

Watson-Marlow, międzynarodowy producent pomp perystaltycznych, zaprezentował DriveSure, nowy bezszczotkowy silnik przekładniowy OEM na prąd stały. Jest on przeznaczony do montażu panelowego i wyposażony we w pełni zintegrowany kontroler prędkości.

Firma Watson-Marlow po raz pierwszy wprowadziła do swojej oferty pakiety DriveSure, na które składają się montowane panelowo silniki na prąd stały z przekładnią i kontrolerem. Nowe produkty oferują jedne z najlepszych na rynku zakresy kontroli prędkości, precyzję, gwarantowany moment obrotowy i długi czas bezawaryjnej pracy. DriveSure pomaga producentom urządzeń skrócić czas dostarczenia produktów na rynek oraz eliminuje ryzyko związane z zakupem części od różnych producentów.

DriveSure to kompaktowe i lekkie urządzenie, posiadające oznaczenie CE i spełniające normy IEC i EN61010-1, jest rozwiązaniem typu „podłącz i zapomnij”. Zastosowanie przekładni Watson-Marlow zapewnia bardzo dobry moment obrotowy i ciche działanie. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie dla sektora biofarmaceutycznego i badań biomedycznych, gdzie hałas jest czynnikiem niepożądanym.

Zastosowania biomedyczne obejmują stomatologię, endoskopię, sprzęt elektromedyczny i diagnostykę in vitro. Dzięki pełnej kontroli przepływu silniki są odpowiednie również dla sprzętu biofarmaceutycznego, jak np. bioreaktory, filtry laboratoryjne z przepływem krzyżowym i chromatografy. Nadają się również do urządzeń do analizy procesowej, toksykologicznej i mokrej analizy chemicznej.

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancja i bezpośrednią obsługą techniczną w ponad 50 krajach. Obejmuje ona gwarancję działania całej pompy oraz pełne wsparcie przy integracji.