Ruckus Wireless zademonstrował najlżejsze i najmniejsze punkty dostępowe 802.11ac z wbudowaną technologią anten adaptacyjnych.
Nowe urządzenia Smart Wi-Fi to dwuzakresowe punkty dostępowe 802.11ac, które wyposażono w opatentowaną technologię BeamFlex+, zapewniającą optymalną wydajność i zwalczanie interferencji w lokalizacjach o dużym zagęszczeniu fal radiowych. Wykorzystują technologię dynamicznego zarządzania kanałami ChannelFly, umożliwiającą zmianę kanału w oparciu o faktyczną pojemność, mierzoną w czasie rzeczywistym. Wszystkie urządzenia zamknięte są w niewielkich i lekkich obudowach.
Dwuzakresowy (2.4 GHz) Ruckus ZoneFlex R500 ( 2×2:2) został zaprojektowany tak, by zapewnić wysokiej jakości połączenia bezprzewodowe w sieciach o średnim zagęszczeniu. Chodzi tu np. o średniej wielkości przedsiębiorstwa, hotele czy magazyny. To także świetny punkt dostępowy dla sklepów detalicznych, szukających nierzucającego się w oczy rozwiązania niezawodnej sieci bezprzewodowej wykorzystywanej np. dla przesyłania wideo, bezprzewodowych telefonów IP czy połączeń z mobilnymi skanerami kodów kreskowych.
Drugie, nowe urządzenie z serii, to dwuzakresowy punkt dostępowy Ruckus ZoneFlex R600 (2.4/5 GHz) 3×3:3 802.11ac, wykorzystujący dodatkowy przestrzenny strumień MIMO. Produkt nadaje się do zastosowania w środowiskach o średnim i dużym zagęszczeniu urządzeń klienckich; korporacji i ich lokalnych oddziałów czy dużych punktów sprzedażowych. Znaleźć może także doskonałe zastosowanie np. na kampusach uniwersyteckich.
Oba modele mogą pracować z pełna funkcjonalnością przy wykorzystaniu standardowego zasilania PoE (Power over Ethernet) 802.3af, dzięki czemu nie jest konieczna wymiana przełącznika. Jeżeli występuje taka potrzeba, nowe punkty dostępowe można łatwo ukryć np. na terenie sklepu dzięki smukłym obudowom i różnorodnym opcjom montażu. Wśród dodatkowych funkcji warto wymienić równoczesne usługi dostępu do Internetu i serwowania wideo IP, porty ułatwiające kablowe podłączenie innych urządzeń (np. telefonów VOIP, kas fiskalnych, drukarek itp) oraz obsługę w jednym punkcie dostępowych wielu identyfikatorów SSID dla różnych usług (np. Wi-Fi dla gości, usługi głosowe, urządzenia POS itp.)
ZoneFlex T300e i T301s również wyposażono w kompaktowe, lekkie obudowy. Przy wadze 0,9 i 1 kilograma (wliczając w to anteny BeamFlex) są zauważalnie lżejsze od innych produktów 802.11ac. Są także jednymi z najmniejszych zewnętrznych AP, obsługujących standard 11ac. Jest to szczególnie istotne w tych lokalizacjach, w których ważne są względy estetyczne i wymagane jest, by urządzenia nie rzucały się w oczy. Lekka forma serii ZoneFlex T300 to także duże ułatwienie dla instalatora, pozwalająca skrócić czas potrzebny na montaż.
ZoneFlex T300e został wyposażony specjalnie pod kątem lokalizacji zewnętrznych o dużym zagęszczeniu urządzeń klienckich. Oferuje wszystkie funkcje modelu T300 i dodatkowo pozwala na podłączenie szerokiego wachlarza zewnętrznych anten 5 GHz. Jest idealny do montażu na wszelkiego rodzaju słupach, dachach budynków, sygnalizacji świetlnej, we wszystkich miejscach, w których punkt dostępowy musi być oddalony od anten lub musi zapewniać pokrycie konkretnej przestrzeni.
ZoneFlex T301s jest podobny modelu T301n, ale wyposażony został w sektorową antenę adaptacyjną, zaprojektowaną specjalnie po to, aby zapewnić najlepsze pokrycie i pojemność sieci na szerszych, 120-stopniowych sektorach. Podobnie jak inne modele z serii T, także ten można łatwo zamontować na słupach lub zewnętrznych elementach budynków.
Oba nowe punkty dostępowe do zastosowań zewnętrznych przygotowane są do pracy w trudnych warunkach. Są wodo- i pyłoodporne, mogą pracować bez zakłóceń przy temperaturze od -20 do 55 °C oraz przy wietrze wiejącym z prędkością do 265 km/h. Są także łatwe w instalacji i przenoszeniu oraz mogą być zintegrowane z systemami DAS oraz sieciami typu small cell.
Wszystkie cztery punkty dostępowe mogą być zasilane dzięki technologii Power over Ethernet 802.3af i obsłużą do 500 urządzeń klienckich jednocześnie. Każdy model może pracować jako niezależny punkt dostępowy lub być zarządzany centralnie z wykorzystaniem kontrolera Ruckus ZoneDirector, bramy Ruckus SmartCell Gateway (SCG) 200 lub działającej w chmurze virtual SmartCell Gateway.
Wszystkie nowe punkty dostępowe ZoneFlex współpracują z narzędziami Ruckus Smart Wireless Services, oferując maksymalną elastyczność przy instalacji i zarządzaniu. Wśród usług opartych o chmurę obliczeniową znaleźć można: Ruckus Smart Positioning Technology, pierwszą w branży chmurową usługę oparta o lokalizację (LBS), usługi Ruckus Smart Access Management Service, pozwalające na lepsze zarządzanie publicznie dostępnymi hotspotami Wi-Fi, czy Ruckus virtual SmartCell Gateway, pierwsze w branży rozwiązanie NFV (Network Functions Virtualization) zaprojektowane by uprościć tworzenie wysokoskalowalnych i niezawodnych usług WLAN, opartych o chmurę obliczeniową.
Ruckus ZoneFlex R500 802.11ac jest dostępny w cenie MSRP 645 $, a Ruckus ZoneFlex R600 w cenie 795 $ Za Ruckus ZoneFlex T300e zapłacimy 1395 $ a za T301s – 1495 $.
Wszystkie nowe punkty dostępowe Ruckus ZoneFlex są dostępne u autoryzowanych resellerów programu Ruckus Big Dog.
Informacja prasowa