Do stworzenia internetowej, odjazdowej gry, zmyślnego albumu fotograficznego czy serwisu do dzielenia się prezentacjami nie wystarczy genialny pomysł – zwykle wymaga on zatrudnienia dewelopera, który napisze nam naszą wymarzoną aplikację. Jak inaczej osoby, które nigdy nie zajmowały się kodami, skryptami i całą resztą mają się w tym odnaleźć? No właśnie, mogą spróbować z TileStack.
Twórcy TileStack są przekonani, że jedyną barierą dla twórczych i pomysłowych ludzi, którzy chcą robić wspaniałe webowe aplikacje – jest programowanie. TileStack jest multimedialną platformą, której celem jest umożliwienie tworzenia aplikacji internetowych. Użytkownicy mogą tu rysować, wpisywać, projektować i edytować różne „płytki” (tile), bloki, którymi można się dowolnie bawić. Co można zrobić z pojedynczą płytką? Możliwości jest sporo. Można zmieniać kolory, wpisywać dowolny tekst za pomocą różnych czcionek, dodawać zdjęcia „obrobione” w edytorze itd. Kiedy już użytkownik stworzy wiele takich płytek można z nich stworzyć stertę, stóg (stack).
Magia kryjąca się za TileStack to sprowadzenie języka skryptów do minimalnie złożonego poziomu. Serwis wykorzystuje standardowe komendy programowania a zadanie użytkownika to proste wpisanie danej komendy lub graficzne jej wyobrażenie – bez konieczności rozumienia całej koncepcji programowania. Jednocześnie jednak, TileStack oferuje mnóstwo możliwości, które zadowolą najbardziej wymagającego projektanta.
Jeśli już narysujemy, wpiszemy i wyedytujemy nasz stack możemy się nim podzielić. Końcowy rezultat może przybierać najróżniejsze kształty. Może to być prosta gra logiczna lub opowiastka dla dzieci.