Na IFA zaprezentowano mały projektor TinyPico z Androidem finansowany przez Indiegogo. Sprzęt pozwoli korzystać z interaktywnej tablicy niemal w każdym miejscu.
Na serwisie Indiegogo powoli dobiega końca zbiórka na TouchPico, kieszonkowy projektor z Androidem na pokładzie, który zamieni dowolną płaską powierzchnię w ekran dotykowy. Sprzęt ten interesuje nas z dwóch powodów: po pierwsze sprawdzi się doskonale w małej i średniej firmie podczas spotkań i prezentacji, z drugiej zaś strony autorzy wymyślili doskonały sposób na wypromowanie swojego projektu.
Projektor TinyPico nie jest bezpośrednim konkurentem drogich tablic multimedialnych czy telewizorów dotykowych. To budżetowa alternatywa dla tych znacznie droższych rozwiązań. Projektor jest tak mały, że zmieści się w kieszeni, a mimo to poradzi sobie z wyświetleniem obrazu o wielkości do 80” przy jasności 80 lumenów. Co więcej, TinyPico z jednej strony jest w pełni niezależnym komputerem z Androidem, ale równie dobrze może posłużyć do wyświetlania treści z tabletów i smartfonów z systemem Google. Użytkownik może także sparować go z pecetem albo Makiem.
Obraz można rzutować na ścianę, stół, sufit lub na dowolną płaską powierzchnię, dzięki czemu możliwości płynące z korzystania z TinyPico są ogromne. Sprawdzi się podczas prowadzenia telekonferencji i prezentacji, jako tablica do burzy mózgów czy jako stół interaktywny do edytowania projektów. Obsługuje się go za pośrednictwem piórka na podczerwień lub myszki, jeśli podepniemy go do komputera stacjonarnego.
Do sfinansowania projektu potrzeba było 55 tysięcy dolarów, tymczasem na akcji udało się uzbierać blisko 700 tysięcy, a do jej zakończenia pozostało jeszcze 14 dni. Za tak duże przebicie odpowiada nie tylko sam projekt, ale także sposób przeprowadzania zbiórki.
Oprócz standardowej praktyki oferowania produktu ze zniżką w stosunku do ceny popremierowej, zespół odpowiedzialny za TinyPico zdecydował się na ciekawy manewr i udostępnił nagrodę z kuponem rabatowym. Zamiast od razu płacić 379$ za projektor, możemy wesprzeć akcję kwotą 99$, by po sfinalizowaniu projektu kupić TinyPico w cenie 399$ (przedpłata zostanie odliczona od tej kwoty). Dzięki temu kupujący otrzyma sprzęt po cenie niższej o 100$ od kwoty docelowej, a jednocześnie nie zablokuje sobie dużej kwoty na akcji, która mogłaby okazać się niewypałem. Użytkownicy wykupili do tej pory 113 ze 150 pakietów, co świadczy o dużym zainteresowaniu tym progiem wsparcia.
Kolejnym miłym gestem w stronę zainteresowanych TinyPico jest konkurs, w którym firma rozda 3 urządzenia autorom najciekawszych pomysłów na zastosowanie tego projektora. Takie działanie buduje pozytywny wizerunek firmy już na samym początku jej działalności.
Aby wesprzeć akcję i wejść w posiadanie jednego z TinyPico, wystarczy wesprzeć projekt na Indiegogo. Pierwsze projektory będą rozsyłane tuż po zakończeniu zbiórki, w październiku tego roku.