[IP]: FortiWeb 4000E i 3000E – nowe firewalle typu WAF

Rozszerzona linia produktów FortiWeb oferuje większą przepustowość, aktualizacje zabezpieczeń w czasie rzeczywistym, integrację ze środowiskiem sandbox oraz skanowanie luk w zabezpieczeniach aplikacji internetowych za pomocą rozwiązań innych producentów.

Fortinet zaprezentował nowe firewalle do aplikacji internetowych (ang. Web Application Firewall ― WAF) o nazwiea FortiWeb 4000E i 3000E. Celem tych rozwiązań, opartych na wyspecjalizowanych, warstwowych zabezpieczeniach aplikacji, jest ochrona klientów przed kradzieżą tożsamości, oszustwami finansowymi i atakami DoS (ang. Denial of Service). Użytkownicy urządzeń FortiWeb otrzymają nowoczesne usługi zabezpieczające, które bazują na zaawansowanej analizie zagrożeń przeprowadzanej przez laboratorium FortiGuard Labs, co zapewnia ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym na poziomie aplikacji. Nowe produkty są zintegrowane ze środowiskiem FortiSandbox i mogą obsługiwać nowe rozszerzenia, w tym zawansowane rozwiązania firmy Acunetix do skanowania luk w zabezpieczeniach. FortiWeb 4000E i 3000E uzupełniają platformę zabezpieczeń Fortinet, która chroni dane klientów we wszystkich możliwych punktach dostępu do sieci.

Zaawansowane zabezpieczenia warstwowe o dużej wydajności

FortiWeb 4000E to urządzenie WAF o przepustowości 20 Gb/s, które zostało wyposażone w unikalne
i zaawansowane funkcje chroniące przed szkodliwym oprogramowaniem. Firewall można zintegrować z narzędziem skanowania luk w zabezpieczeniach firmy Acunetix.

Urządzenia WAF z serii FortiWeb są w pełni zintegrowane ze środowiskiem FortiSandbox i platformą Advanced Threat Protection (ATP), co zapewnia użytkownikom kompleksową ochronę nawet przed najbardziej zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi. Nowe rozszerzenia obejmują zaawansowane, warstwowe zabezpieczenia aplikacji przeznaczone dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz dostawców usług w zakresie aplikacji i oprogramowania jako usługi (SaaS).

Zabezpieczenia aplikacji są coraz ważniejszym narzędziem walki z zaawansowanymi zagrożeniami. Choć na rynku dostępnych jest wiele firewalli do aplikacji WWW, klienci muszą często wybierać między wydajnością a bezpieczeństwem. Problem ten będzie się pogłębiał, ponieważ klienci są coraz bardziej zależni od sieci, a centra przetwarzania danych muszą ciągle zwiększać swoją przepustowość ― powiedział John Maddison, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w firmie Fortinet. Fortinet jest znany z najlepszego połączenia wydajności i bezpieczeństwa w zabezpieczeniach sieci. Swoją wiedzę i doświadczenie w tym zakresie wykorzystuje teraz w firewallach do aplikacji FortWeb, aby zapewnić klientom maksymalne korzyści.

Urządzenia FortiWeb mogą teraz otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń w czasie rzeczywistym z laboratorium FortiGuard Labs ― zespołu firmy Fortinet przeprowadzającego nowatorskie analizy i badania zagrożeń. Aktualizacje te obejmują trzy usługi, z których można korzystać indywidualnie lub w pakiecie:

1. FortiWeb Security ― zaawansowane i stale aktualizowane funkcje, które wykrywają luki w zabezpieczeniach internetowych i podejrzane adresy URL, oraz warstwowe zabezpieczenia aplikacji. 2. IP Reputation ― zaawansowana ochrona przed atakami botnetów. 3. Anti-malware i Anti-intrusion ― proaktywna ochrona przed atakami szkodliwego programowania.

Dynamicznie rozwijające się aplikacje i serwisy WWW są skanowane w trybie ciągłym za pomocą narzędzia Acunetix Web Vulnerability Scanner. Dzięki temu użytkownicy urządzeń Fortinet mogą być pewni, że zabezpieczenia ich serwisów WWW są zawsze aktualne, nawet jeśli na skutek presji biznesowej lub wymuszonych uproszczeń podczas prac programistycznych do kodu serwisu WWW wkradły się luki w zabezpieczeniach. Nie eliminuje to wprawdzie konieczności szybkiego usuwania takich luk, ale pomaga w zmniejszeniu presji na zespoły programistów i specjalistów ds. zabezpieczeń. Tak czy inaczej, użytkownicy powinni regularnie skanować swoje aplikacje lub serwisy WWW, aby wykrywać nowe luki, gdy tylko się pojawią ― powiedział Chris Martin, dyrektor generalny firmy Acunetix.

Wszystkie te usługi są świadczone w czasie rzeczywistym z globalnej sieci firmy Fortinet, która obejmuje ponad 2 miliony urządzeń zabezpieczających. Urządzenia te pełnią funkcję czujników, dzięki którym laboratorium FortiGuard Labs uzyskuje pełny obraz znanych i nowych zagrożeń.

Urządzenia FortiWeb 4000E i 3000E są już dostępne. Szczegółowe informacje można uzyskać u autoryzowanych partnerów handlowych Fortinet. Więcej informacji o firewallach Fortinet można znaleźć pod tym linkiem.

Informacja prasowa

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

Jedna odpowiedź do „[IP]: FortiWeb 4000E i 3000E – nowe firewalle typu WAF”
  1. Awatar Paweł
    Paweł

    Jak ktoś ma kasę na ten sprzęt to śmiało może kupować (sam użytkuję słabszy model). Bardzo fajna obsługa no i co najważniejsze bardzo dobrze wykonuje funkcje do których jest skonstruowany. Funkcja SSL Offloading jest naprawę przydatna i bardzo często aktualizowana, dzięki czemu cały czas mamy maksymalny poziom ochrony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *