Do kiosków i sieci trafił najnowszy numer Linux Magazine. W tym miesiącu na warsztat wzięto dziewięć linuksowych edytorów wideo i sprawdzono, jak radzą sobie w pracy.
Redakcja Linux Magazine postanowiła przyjrzeć się możliwościom dziewięciu popularnych edytorów wideo dla Linuksa, sprawdzając, co da się wycisnąć z Cinelerry, Flowblade’a, Kdenlive’a, Kino, Lightworksa, LiVES-a, OpenShota, Pitivi i Shotcuta oraz jakie mają ograniczenia.
W dziale nowości przeczytamy między innymi o tym, jak wyglądają prace nad najnowszym superkomputerem Summit. Obok najświeższych wiadomości z linuksowego rynku dowiemy się również o tym, jak wygląda sprawa z anonimowością TOR-a.
W marcowym Know-How znajdziemy informacje m.in. o Red Hat Satellite 6, najnowszym rozwiązaniu Red Hata do zarządzania systemami, Dvdisasterze, który pomoże uniknąć utraty danych zapisanych na dyskach optycznych czy simpleDrive, który pozwoli zbudować własną chmurową pamięć masową. Oprócz tego w „Warsztacie administratora” dowiemy się, dlaczego dziś znacznie łatwiej budować zapory sieciowe niż przed laty, a na łamach „Pytań i odpowiedzi” Klaus Knopper odpowie na pytania dotyczące Linuks.
W marcowym Linux Magazine na płycie znajdziemy Mint 17.1 KDE, a więcej na temat samego magazynu oraz problematyki poruszanej w numerze, znajdziemy pod tym linkiem.
Informacja prasowa
Dodaj komentarz