Artykuł sponsorowany
Przedsiębiorstwa każdego dnia generują ogromne ilości danych. Z tego względu powinny dysponować narzędziami, które są w stanie pomóc im nie tylko je organizować i archiwizować, ale też odpowiednio wykorzystać. Powszechne stają się rozwiązania z dziedziny cloud computing. Odpowiednio zorganizowane usprawniają działanie całej firmy. Wyjaśniamy, jak przebiega zarządzanie chmurą!
Dlaczego zarządzanie chmurą jest tak ważne?
Korzystanie z chmur jest już standardem w przypadku nowoczesnych infrastruktur informatycznych. XXI wiek to wiek informacji, które jednym z najcenniejszych zasobów. Przedsiębiorcy coraz bardziej zdają sobie z tego sprawę, dlatego starają się możliwie najszybciej i najwydajniej zarządzać danymi. Od tego w dużej mierze zależy to, czy będą w stanie utrzymać się na rynku oraz odnieść sukces.
W nowoczesnym przedsiębiorstwie wszyscy pracownicy powinni mieć nieprzerwany dostęp do najważniejszych danych. W ten sposób usprawnia się wiele procesów, a także ogranicza ryzyko pomyłek i innych błędów czy nieporozumień. Przy okazji wszystkie najważniejsze dokumenty są zabezpieczone przed zagubieniem, niepożądaną modyfikacją, uszkodzeniem, skasowaniem czy wyciekiem. Zgromadzone w jednym miejscu dane da się również łatwiej analizować i interpretować, przez co można uzyskać wiele cennych informacji, które powinny stanowić podstawę wszelkich procesów decyzyjnych.
Jak przebiega zarządzanie chmurą?
Zarządzanie chmurą wbrew pozorom nie musi być trudne. Najważniejsze jest, aby mieć dostęp do narzędzi, które ułatwiają to zadanie. Dzięki API (ang. Application Programming Interface) można połączyć ze sobą wszystkie wykorzystywane aplikacje oraz systemy współpracujące z chmurą, tworząc zaawansowane środowiska przetwarzania i usług sieciowych.
Kolejnym ważnym elementem jest panel usług. Właściwie zaprojektowany jest intuicyjny w obsłudze i daje łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji systemów, w tym tych odpowiedzialnych m.in. za przechowywanie, przetwarzanie i ochronę danych. Za pośrednictwem panelu da się także tworzyć dodatkowe środowiska chmurowe oraz je rozbudowywać, dodając kolejne bazy, przypisując nowych użytkowników itp. Dzięki panelowi usługi chmurowe są dostępne dla pracowników z różnych działów, a nie tylko informatyków i specjalistów IT.
Jak najlepiej zarządzać chmurą?
Środowisko chmurowe powinno być stworzone przez zespół ekspertów, który będzie w stanie tak je zorganizować, by dało się nim wygodnie zarządzać. Nawet najbardziej innowacyjne narzędzie jest mało skuteczne, jeśli nie można w pełni świadomie i swobodnie korzystać z jego funkcjonalności. Współcześnie każda rozwijająca się instytucja powinna skupić się na stworzeniu efektywnej gospodarki cyfrowej we współpracy z ekspertami.
Jednym z najlepszych przedsiębiorstw w Polsce zajmujących się usługami chmurowymi jest CloudFerro. Oferuje elastyczne rozwiązania w modelu chmury prywatnej, publicznej lub hybrydowej. W pełni dostosowuje się do potrzeb klientów, tak by realizacja była jak najbardziej praktyczna i rentowna. Do tego gwarantuje pełne wsparcie techniczne oraz szereg dodatkowych usług.
Więcej informacji na temat zarządzania chmurą oraz pełną ofertę CloudFerro znajdziesz na: https://cloudferro.com/.