W związku z rosnącą kontrolą regulacyjną, Binance stara się zdywersyfikować swoje strumienie przychodów i jeszcze bardziej zwiększyć adopcję kryptowalut, przejmując tradycyjne firmy z „każdego sektora gospodarczego”.
Jak wynika z raportu Financial Times, Binance chce zdywersyfikować swoje interesy biznesowe, przejmując firmy spoza zakresu kryptowalut .
„Chcemy zidentyfikować i zainwestować w jeden lub dwa cele w każdym sektorze gospodarczym i spróbować wprowadzić je do kryptowalut”
– powiedział dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao, który ma 5,3 mln obserwujących na Twitterze jako CZ.
Posiadając już tytuł największej na świecie giełdy kryptograficznej, Binance zamierza sprowadzać firmy z tradycyjnych rynków w celu dalszego zwiększenia adopcji kryptowalut na szeroką skalę i dywersyfikacji własnego biznesu.
W wywiadzie Zhao powiedział, że zachęcanie tradycyjnych firm do przyjęcia kryptowalut wywrze presję na spowolnionych i zwiększy ogólną konkurencję na rynku. Ogłoszenie to pojawiło się niedługo po monumentalnej inwestycji Binance w wysokości 200 milionów dolarów w wydawcę Forbes na początku lutego, co umocniło Binance jako jednego z dwóch największych właścicieli firmy medialnej.
#Binance is taking a $200 million stake in @Forbes.
“This is the first step into a marketplace that has really high potential when it comes to adoption of Web 3.0 based tools”https://t.co/mDIRMHC4dT
— Binance (@binance) February 10, 2022
Te ruchy nadal pokazują rosnącą potęgę branży kryptowalut w świecie rzeczywistym, w której Binance urosło do szacowanej wartości około 300 miliardów dolarów i uczynił Changpeng Zhao jedenastym najbogatszym człowiekiem na świecie.
Podczas gdy giełdy kryptograficzne wcześniej przyklejały swoje logo na stadionach, a nawet zawładnęły Super Bowl, nabycie tak znacznego udziału w starszej firmie medialnej, takiej jak Forbes, pozycjonuje Binance jako poważnego gracza w przejęciach i inwestycjach.
Binance zajmował się już wcześniej kupowaniem aktywów i firm, które znajdują się poza jego bezpośrednią podstawową działalnością, choćby po nabyciu strony internetowej z danymi kryptograficznymi CoinMarketCap w kwietniu 2020 r. i zakupie większościowego pakietu akcji giganta usług płatniczych Swipe pod koniec grudnia 2021 r.
Jeśli chodzi o dywersyfikację przychodów, rozsądnym posunięciem wydaje się zdobywanie tradycyjnych firm poza aktywami cyfrowymi, z których 90% pochodzi obecnie z opłat transakcyjnych na giełdzie.
Wiadomość o ambicjach Binance wykraczających poza kryptowalutę pojawia się, gdy giełda nadal podlega coraz większej kontroli ze strony regulatorów na całym świecie. W poniedziałek brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego wydał informację na temat strategicznego partnerstwa między wewnętrznymi usługami płatności kartowych Binance, Bifinity, a firmą inwestycyjną Eqonex. Udzielono pożyczki zamiennej w wysokości 36 milionów dolarów na rozszerzenie produktów firm, w tym Digivault zarejestrowanego obecnie w FCA.
W wyniku transakcji FCA stwierdziła, że „osoby fizyczne i podmioty należące do Grupy Binance mogły stać się rzeczywistymi właścicielami Digivault w rozumieniu przepisów dotyczących przeciwdziałania prania brudnych pieniędzy”, sugerując potencjalne problemy regulacyjne dla Digivault.
–
źródło: cointelegraph.com
Dodaj komentarz