Artykuł sposorowany
Szukasz zdalnej pracy? Zastanawiasz się, gdzie znaleźć taką pracę i w jakiej branży jest najwięcej ofert tego typu? Zobacz, gdzie poszukiwać możliwości zdalnego zatrudnienia.
Świat wokół nas ulega dynamicznym zmianom. Dzięki możliwościom, jakie daje rozwój technologiczny, elastyczność staje się nowym standardem. Popularność takich modeli jak body leasing IT czy outsourcing IT pozwala współpracować ze zleceniodawcami z całego świata. Liczne projekty IT są realizowane właśnie w ten sposób. Rekrutacja specjalistów IT również może odbywać się całkowicie zdalnie. Praca, którą można świadczyć z każdego zakątka globu, umożliwiła powstanie coraz liczniejszej grupy tzw. cyfrowych nomadów, czyli osób, którzy podróżują po świecie, jednocześnie pracując zdalnie.
Gdzie szukać ofert?
Platformy dla freelancerów
W Internecie funkcjonuje wiele platform, które możesz wykorzystać, by znaleźć pracę zdalną. Niezależnie od tego, czy piszesz teksty, zajmujesz się social mediami, grafiką czy programowaniem, możesz się zarejestrować i poszukać ciekawego projektu. Znajomość języka angielskiego pozwoli rozszerzyć pole poszukiwań o zleceniodawców międzynarodowych.
Kluczem do znalezienia zleceń jest stworzenie portfolia. Poza tym, nie musisz ponosić żadnych początkowych kosztów. Zdecydowana większość platform nie wymaga opłaty początkowej z tytułu rejestracji. Zazwyczaj pobierają od kilku do nawet 30% twojego wynagrodzenia. Prowizje maleją proporcjonalnie ze wzrostem wartości twoich obrotów.
Jak zapewne się domyślasz, najwięcej ofert jest w branży IT, ale nie zabraknie ich też dla osób, które zajmują się copywritingiem, obróbką audio i video, tłumaczeniami, marketingiem czy sprzedażą. Jeżeli jesteś specem w IT, możesz podjąć współpracę z wyspecjalizowaną agencją consultingową, która pomoże ci zdobyć zlecenia i rozwinąć skrzydła.
Social media
Social media stają się coraz popularniejszym narzędziem w arsenale HRowców. Oznacza to, że coraz łatwiej jest znaleźć pracę korzystając z platform typu Facebook czy LinkedIn. Z pomocą przychodzą grupy i ogłoszenia na Facebooku. Dołączenie do interesującej cię grupy w social mediach – najlepiej powiązanej z branżą, w której pracujesz lub chcesz pracować – może cię zaskoczyć ilością możliwości.
Zarabiaj 15000 dziennie bez wychodzenia z domu!
Szukając pracy zdalnej, na pewno natkniesz się na ogłoszenia typu „zarób 15 000 tygodniowo bez wychodzenia z domu”. Najczęściej są to oferty w trybie sprzedaży bezpośredniej, a podane zarobki są nierealne do osiągnięcia – zwłaszcza na początku. Choć na Zachodzie są zupełnie znormalizowanym sposobem zarabiania, warto wiedzieć, na co się piszemy przystępując do sieci MLM.
Zmiana trybu?
Pracę zdalną możesz znaleźć nie tylko na specjalnych platformach, ale również na popularnych portalach z ofertami pracy. Jeżeli interesuje cię stanowisko pracy stacjonarnej, ale zakres obowiązków pozwala a tryb zdalny, możesz zaproponować takie rozwiązanie potencjalnemu pracodawcy. Są szanse, że po okresie próbnym w biurze, będziesz mógł pracować całkowicie zdalnie.
Pracę zdalną możesz też zaproponować pracodawcy, dla którego pracujesz w tym momencie. O ile twoje dotychczasowe obowiązki na to pozwalają, możesz przedstawić swoje argumenty i przekonać pracodawcę na zmianę trybu.
Jaką pracę wykonasz zdalnie?
Spoza biura możesz wykonywać prawie wszystkie zawody powiązane z IT. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę tester praca, by przekonać się, jak dużo ofert dotyczy pracy zdalnej. Poza tym, lista wydaje się nie mieć końca: możesz wyszukiwać dane, obsługiwać kanały w social mediach, zajmować się marketingiem, sprzedażą, prowadzić sklep internetowy lub blog. Jeżeli posiadasz odpowiednie umiejętności, możesz zajmować się też językami obcymi, korektą lub tworzeniem tekstów, obróbką foto lub video czy projektowaniem graficznym. Popularnymi zawodami, które można uprawiać zdalnie, jest też obsługa księgowa i podatkowa, doradztwo prawne, PR, rekrutacja pracowników, coaching, doradztwo i consulting.
Dodaj komentarz