Co nowego w Linux Magazine w styczniu?

Temat numeru: Narzędzia niskokodowe

W WYDANIU

Narzędzia niskokodowe – Doświadczonych programistów ciężko znaleźć. Czy nie byłoby miło, gdyby znawcy danej dziedziny i programiści-amatorzy mogli sami tworzyć aplikacje z prawdziwego zdarzenia? Rewolucja low-code polega na obniżeniu poprzeczki w zakresie wiedzy programistycznej. W tym miesiącu pokażemy kilka narzędzi, które pozwolą Ci zbudować aplikację za pomocą prostych graficznych elementów konstrukcyjnych.

Poza tym polecamy:

  • Migawka programistyczna
    Kontroluj swoje inwestycje za pomocą własnej aplikacji napisanej w Go.
  • GitHub Codespaces
    Przestrzenie kodowe Githuba umożliwiają przeniesienie środowiska programistycznego do chmury.

SPIS TREŚCI NUMERU:

TEMAT NUMERU

  • Wprowadzenie do programowania niskokodowego
    Aby przyspieszyć proces tworzenia oprogramowania, wiele firm wdraża niskokodowe lub bezkodowe platformy (low-code lub no-code) pozwalające pracownikom, którzy nie są programistami, tworzyć własne aplikacje.
  • Node-RED
    Node-RED pozwala na łączenie gotowych bloków kodu w celu utworzenia aplikacji opierających się na zdarzeniach, praktycznie bez potrzeby tworzenia kodu.
  • Snap4Arduino
    Dzięki Snap4Arduino moc niskokodowego programowania dostępna jest na Arduino.
  • Wywiad z Karstenem Noackiem
    Pionier programowania niskokodowego mówi o przyszłości tego rozwiązania.

RAPORT 

  • Br OS
    Br OS, pochodna Ubuntu oparta na pulpicie KDE, oferuje wyrafinowany wygląd i dodatkowe zabezpieczenia, a także interesujący wybór oprogramowania. 

KNOW-HOW

  • VisiData
    VisiData umożliwia łatwe zarządzanie danymi tabelarycznymi z wielu źródeł oraz ich przetwarzanie i przeglądanie, a wszystko to z poziomu wiersza poleceń.
  • LD_PRELOAD
    Krótki kod C i zmienna LD_PRELOAD pozwalają dostosować funkcje biblioteczne i zmodyfikować zachowanie programu.
  • Otwarte narzędzia kontenerowe
    Docker udostępnia otwarte narzędzia i zasoby służące do kompilowania, budowania i testowania aplikacji działających w kontenerach.
  • Programowanie: Portfolio akcji w terminalu
    Zamiast uruchamiać przeglądarkę, aby sprawdzić swoje inwestycje, Mike Schilli śledzi ceny akcji za pomocą programu Go, który wyświetla wykresy w terminalu.
  • DNS przez TLS
    Zwykły DNS wysyła zapytania w postaci zwykłego tekstu. Jeśli szukasz czegoś bezpieczniejszego, zwiększ prywatność dzięki DNS-over-TLS.
  • GitHub Codespaces
    Wyobraź sobie, że chcesz zbudować program z kodu źródłowego i odkrywasz, że w Twojej dystrybucji brakuje potrzebnych do tego narzędzi i wersji pakietów oprogramowania. Zamiast korzystać z własnej maszyny wirtualnej, możesz teraz przejść do GitHub Codespaces.
  • Obrona WordPressa za pomocą WPScana
    Liczba potencjalnych luk w zabezpieczeniach WordPressa jest oszałamiająca. WPScan przeskanuje Twoją witrynę w celu znalezienia problemów, które mogą prowadzić do naruszenia bezpieczeństwa.

MAKERSPACE 

  • Centrum informacji dla inteligentnego domu
    Do stworzenia inteligentnego domowego centrum informacji nie potrzeba wiele: wystarczy Raspberry Pi Pico, panel ePaper, bateria i trochę Pythona. 
  • DJI Ryze Tello
    Z dronów można czerpać więcej frajdy, jeśli można samodzielnie zaprogramować bezzałogowy statek powietrzny. DJI Ryze Tello i Python sprawiają, że jest to możliwe.

LINUXVOICE

  • GNU Health
    GNU Health, flagowy projekt wolnego oprogramowania dla szpitali, pomaga zapewnić przystępną cenowo opiekę zdrowotną dla wszystkich, zwłaszcza w krajach rozwijających się. 
  • Perełki FOSS
    Aby dowieść, że nie wszystkie utwory CC-BY są kiepskie, Graham spędził kilka ostatnich tygodni na tworzeniu playlisty z darmowymi utworami do wykorzystania podczas Ubuntu Summit w Rydze na Łotwie.
  • Samouczek – Fotograficzne kolaże
    Niewiele jest programów do projektowania kolaży zdjęć w Linuksie. W zależności od potrzeb PhotoCollage i Fotowall mogą ułatwić tworzenie atrakcyjnych kolaży.

Szczegóły: https://linux-magazine.pl/archiwum/wydanie/612

Numer jest dostępny:

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

2 odpowiedzi na „Co nowego w Linux Magazine w styczniu?”
  1. Awatar Melisa Huel
    Melisa Huel

    What i dont understood is in reality how youre now not really a lot more smartlyfavored than you might be now Youre very intelligent You understand therefore significantly in terms of this topic produced me personally believe it from a lot of numerous angles Its like women and men are not interested except it is one thing to accomplish with Woman gaga Your own stuffs outstanding Always care for it up

  2. Awatar rubmd
    rubmd

    of course like your website but you have to check the spelling on several of your posts A number of them are rife with spelling issues and I in finding it very troublesome to inform the reality on the other hand I will certainly come back again

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *