Dlaczego warto pracować na studiach?

Artykuł sponsorowany

Studia to wyjątkowy czas dla każdego młodego człowieka. Pierwsze próby samodzielności i życia na własną rękę (nawet jeśli przy wsparciu finansowym rodziców), nowe przyjaźnie, miejsca i doświadczenia, nauka w zupełnie innym wymiarze niż to tej pory. Jeśli i Ty właśnie przeżywasz te chwile, warto, byś wykorzystał je jak najpełniej, zarówno w wymiarze społecznym, jak i naukowym. Pamiętaj jednak, że w dzisiejszych czasach nie liczy się wyłącznie dyplom wyższej uczeni, lecz przede wszystkim doświadczenie, które zdobędziesz wyłącznie na stażach, praktykach i w pracy zawodowej. A o tym, że warto podejmować się różnego rodzaju pracy już na studiach, opowiemy w najnowszym materiale!

Zdobywanie doświadczenia to podstawa

W dzisiejszych czasach nikt nie da Ci pracy, jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia – jak się okazuje, wykształcenie to za mało. Dyplom magistra może mieć praktycznie każdy. Warto więc, jeśli do tej pory nad tym nie myślałeś, zacząć zdobywać również to drugie i budować swoje CV. I choć na początku nie będzie to wcale proste i w dużej mierze będzie miało wiele wspólnego z wyrzeczeniami i poświęceniami, w przyszłości Twój wolny czas poświęcony na zdobywanie doświadczenia z całą pewnością zaprocentuje! Podkreślają to nie tylko specjaliści do spraw rekrutacji, którzy zatrudniani się przez agencje pracy tymczasowej, lecz również sami pracodawcy, którzy w pierwszej kolejności zwracają uwagę właśnie na doświadczenie kandydata i na to, co robił w przeszłości.

Praca tymczasowa – czy warto?

Wciąż się uczysz, nie masz więc czasu na podjęcie pracy na pełen etat – to w pełni zrozumiałe. Możesz jednak już na tym etapie pomyśleć o wszelkiego rodzaju zajęciach dodatkowych, których możesz się podejmować w swoim wolnym czasie. Niezależnie od tego, czy będą to zajęcia związanie z Twoim kierunkiem studiów (staże i praktyki, o których opowiemy w dalszej części materiału), lecz również te, które po prostu pomogą Ci zdobyć doświadczenie pracy w grupie, kontaktu z klientem czy obsługi różnego rodzaju maszyn. Nawet jeśli z Twojej perspektywy jest to bezcelowe i nie prowadzi do niczego, możesz się zdziwić, jak wiele ten fakt będzie znaczył dla Twojego przyszłego pracodawcy, który doceni fakt, że robiłeś coś więcej, a nie tylko studiowałeś.

Praktyki i staże

Niemniej jednak najcenniejszą formą zdobywania doświadczenia jest wiedza praktyczna czerpana właśnie na stażach i poprzez kierunkowe praktyki. Jeśli uda Ci się trafić na taką okazję, pod żadnym pozorem jej nie zmarnuj! To wyjątkowa szansa, która może się szybko nie powtórzyć, a wiedza, którą zdobędziesz w tym czasie, może okazać się bezcenna. Poszukaj i sprawdź sam!

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *