Internet.org – darmowy Internet dla Afryki, później dla wszystkich

Mark Zuckerberg dopiął swego. Twórca Facebooka doprowadził do uruchomienia usługi Internet.org ,która dostarcza Internet tam, gdzie nigdy go nie było.

Pomysł stworzenia Internet.org zrodził się w momencie, gdy uświadomiono sobie, że 85% populacji ma dostęp do sieci komórkowych, ale do Internetu już tylko 30% populacji. Dając dostęp do stron edukacyjnych czy zdrowotnych osobom do tej pory wykluczonym z życia cyfrowego, pozytywnie wpłyniemy na rozwój ekonomiczno-gospodarczy krajów rozwijających się. Z drugiej zaś strony, dzięki powszechnie darmowemu Facebookowi będzie możliwe zmniejszenie kosztów utrzymania telefonu, zastępując wysyłanie SMS-ów korzystaniem z Messengera.

W pierwszej fazie wdrażania projektu z darmowego dostępu do Internetu na urządzeniach mobilnych skorzystają mieszkańcy Zambii, później Internet.org rozleje się na całą Afrykę. Użytkownicy sieci Airtel mogą bez ponoszenia żadnych opłat transferowych, korzystać z następujących stron: Wikipedia, Messenger, Facebook, AccuWeather, eZeLibrary, Facts for Life, Google Search, Go Zambia Jobs, Kokoliko, MAMA (Mobile Alliance for Maternal Action), WRAPP (Women’s Rights App) czy Zambia uReport.

Posiadacze urządzeń z Androidem mogą skorzystać z aplikacji, w której zgromadzono wszystkie wymienione serwisy, pozostali zainteresowani otrzymają dostęp do darmowych stron za pośrednictwem witryny internet.org lub aplikacji na Facebooka.

 Źródło

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

2 odpowiedzi na „Internet.org – darmowy Internet dla Afryki, później dla wszystkich”
  1. Awatar michuk
    michuk

    Facebook!=Internet

    1. Awatar Emil Borzechowski
      Emil Borzechowski

      Niezłą sobie zrobili reklamę przy okazji, fakt. Całego internetu – jeszcze – nikt nie oferuje za darmo, ale dostęp do Wikipedii i stron o prawach człowieka w miejscach cyfrowo wykluczonych, to już duży postęp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *