Jak najlepiej wybrać kreator stron internetowych?

Posiadanie własnej strony internetowej obecnie jest traktowane nawet nie jako podstawę a minimum biznesowej i prywatnej egzystencji w sieci. Docieranie do potencjalnych klientów, oferowanie swoich produktów i usług czy zwykła strona domowa bądź blog – to początek budowy własnej marki, wizerunki i promocji na miarę XXI wieku. Nierzadko nawet posiadacze dobrze rokujących startup’ów – pracujących ciężko nad swoimi wyśnionymi projektami nie zwracają uwagi na tak drobny szczegół jak własna strona www.

Ludzie poszukują informacji w sieci – taka jest cena coraz większej cyfryzacji i postępu. Oznacza to że wcześniej czy później zaistnieje potrzeba stworzenia własnej strony, aby nie zostać ostatnim spośród konkurentów. Wszak biznes w sieci w przeciwieństwie do ich właścicieli – nigdy nie śpi.

Niektórzy właściciele chcą oraz planują zaoszczędzić pieniądze rozglądając się za darmowymi rozwiązaniami – które mogą spokojnie konkurować z płatnymi czy dedykowanymi rozwiązaniami. Mimo to trzeba wziąć pod uwagę fakt że dla wielu (niesłusznie) nie jest to rozwiązanie długookresowe. Posiadanie strony z domeną providera nie jest w wielu przypadkach pożądana. Nie tylko nie wygląda to nieprofesjonalnie ale i sam adres strony jest zbyt długi.

Obserwując rynek i mnogość dostępnych rozwiązań – najlepszym wydaje się zarejestrowanie własnej domeny oraz wykupienie hostingu. Mimo to stworzenie ładnej i funkcjonalnej strony może sporo kosztować – szczególnie jeśli zatrudnimy wysoko opłacanego specjalistę. Rozwiązaniem pośrednim które sprawdzi się w tym scenariuszu to stworzenie strony w jednym z darmowych kreatorów, wykorzystanie jednego z dostępnych darmowych szablonów lub zakup w niskiej cenie gotowej skórki. Korzystając z takich rozwiązań nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności programistycznych – co sprawia że znikają w przyszłości koszty wprowadzania zmian i poprawek.

8 rad jak wybrać kreator stron dla siebie?

  • Kreator stron powinien posiadać łatwy w obsłudze interfejs dzięki któreśmy w prosty sposób można stworzyć własną – profesjonalnie wyglądającą stronę.
  • Kreator powinien posiadać szeroki zasięg szablonów podzielonych na wiele kategorii. To ułatwi wybór tego który pasuje idealnie do zaistniałych potrzeb.
  • Rozbudowane funkcje dodatkowe – im więcej wtyczek, dodatków oraz modułów do wyboru – tym lepiej dla naszych potrzeb.
  • Bezpieczeństwo – podwójne logowanie, zabezpieczenie przed spamem czy kody CAPTCHA podczas logowania to absolutne minimum.
  • Możliwość zakupu oraz podłączenia własnej domeny internetowej – rozwiązuje to m.in. problem ze zbyt długą nazwą.
  • Kreator stron powinien pozwolić na pobieranie zarówno całego wyglądu jak i poszczególnych jego elementów a także umieszczonej w nim treści na wypadek potrzeby użycia ich w przyszłości.
  • Kreator powinien umożliwić dostęp do kodu strony, stylów CSS czy tak prozaicznego elementu jak konto FTP przez które wysyłane są pliki.
  • Brak limitów miesięcznego transferu – nie ma nic gorszego niż nagły wzrost zainteresowania stroną i wyczerpanie limitu np. już na początku miesiąca.

Należy zrozumieć że firmy oferujące tego typu usługi również muszą generować zysk. Stąd też bardzo częstym rozwiązaniem jest umieszczanie reklam na tak stworzonej stronie. Takie rozwiązanie może być w dłuższym okresie czasu kłopotliwe – szczególnie kiedy reklamy są bardzo nachalne bądź konkurują z treścią na naszej stronie. Rozwiązaniem jest wykupienie pakietu premium wyłączającego wszelkie niechciane adnotacje reklamowe. Bardzo często usługa ta jest oferowana w większym pakiecie – w cenie paru złotych dodatkowo otrzymujemy np. zwiększenie ilości miejsca na serwerze. To sprawia że strona stanie się naprawdę profesjonalnym miejscem w sieci dopasowanym do potrzeb odbiorców, czytelników i klientów.

Nie czekaj – czas działa na Twoją niekorzyść. Jeśli nie stworzysz swojej strony – rezygnujesz z potężnej szansy na rozwój.

Patronem cyklu jest firma uCoz (http://ucoz.pl) – spółka internetowa z siedzibą główną w Moskwie. uCoz to w pełni darmowy kreator stron internetowych. Oferuje nieograniczony transfer, kompletny system CMS dający elastyczność w tworzeniu i szablonów za pomocą HTML’a oraz CSS’a. Posiada 14 wersji językowych i ponad milion aktywnych użytkowników na całym świecie.

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

16 odpowiedzi na „Jak najlepiej wybrać kreator stron internetowych?”
  1. Awatar o_O
    o_O

    SPAM.

    CMS to nie kreator stron internetowych. Proszę douczyć się podstaw.

    CMS to gotowa strona pozwalająca zarządzać swoją treścią i w ograniczonym stopniu wyglądem. Rozwiązanie używane przez tych, którym się nie chce albo chcą mieć taniej, choć jak będą chcieli coś więcej niż pozwala dany CMS, to wyjdzie znacznie drożej.

    Kreator to badziewny program próbujący dostarczyć edytor WYSIWYG dla tworzenia stron internetowych. Przykładem takiego bubla może być FrontPage microsoftu. Jest to rozwiązanie używane przez totalnych amatorów do tworzenia niefunkcjonalnych atrap stron internetowych.

    1. Awatar michuk
      michuk

      Offline'owe kreatory chyba wymarły. uCoz nazywa się kreatorem bo łatwo można tam wyklikac stronę, ale przy okazji również ją pohostować. Takie rozwiązanie dla tych którzy nie są i nie będą programistami, a chcą mieć stronę prywatną czy prostą firmową (think: kwiaciarnia, etc).

    2. Awatar Krzysiek
      Krzysiek

      W większości masz rację, jednak FrontPage był przewidziany do zupełnie czego innego niż tworzenie witryn Internetowych. Było to narzędzie korporacyjne do szybkiego kreowania stron intranetowych. Świetnie programowało się w nim proste interfejsy udostępnionych baz danych – to tylko przykład. Z resztą jego funkcjonalność jest widoczna tylko i wyłącznie w połączeniu z IIS, gdzie kilka różnych technologi MS się uzupełnia. Zdecydowanie nie dla amatorów.

      Co do edytorów WYSIWYG – są i dobre edytory tego typu. Przykładowo Dreamweaver – bez niego praca jest znacznie trudniejsza.

      A autorowi tego artykuliku raczej chodzi o edytory udostępniane przez dostawców usług hostingowych, które to kreatory są faktycznie o kant d rozbić.

      1. Awatar zra
        zra

        Ja muszę się przyznać, używam nieszczęsnego FP do "strzelania" szybko jakiegoś manuala w HTML czy czegoś podobnego, ale nie odważyłbym się stosować w tym jakichś bardziej zaawansowanych form HTMLa, o reszcie dodatków nie wspomnę. Całe szczęście da się dostępną uszczuploną wersję puścić pod Debianem via Wine, bo otwartych alternatyw, jak do wielu narzędzi WYSIWYG, nie ma i trzeba walić z tej krzywej armaty do wróbla albo pisać kod w vi.
        Natomiast rzeczywiście FP miał pewne moduły, np. FPSE z pewnością nie stworzone do stron internetowych, a mechanizm wtyczek pasował właśnie świetnie do wewnętrznych aplikacji.
        Co do dostawców usług… Jeden więcej w łańcuchu możliwości ataku (chyba, że właśnie potrzebujemy fajerwerków – przeglądając strony wielu firm zastanawiam się "po cholerę oni w ogóle używają CMSa? Przecież to, co mają z powodzeniem weszłoby w 3 pliki HTML+arkusz, często nawet bez JS" 🙂 ), bo o dostawcę, który przywiązuje wagę do bezpieczeństwa swoich rozwiązań ciężko, no i większe możliwości cenzury – kolejny policjant między użytkownikiem a stroną.

  2. Awatar mikolajs
    mikolajs

    "Kreator powinien umożliwić dostęp do kodu strony, stylów CSS czy tak prozaicznego elementu jak konto FTP przez które wysyłane są pliki."

    Autorowi chodziło chyba o SFTP. Nikt komu zależy na bezpieczeństwie swojej strony nie będzie używał ftp do wysyłania swoich plików na serwer. (W trybie tylko do odczytu może być i ftp).

  3. Awatar natalia
    natalia

    Jeśli mogę jakiś polecić to mywebzz.com prosty, bardzo intuicyjny

  4. Awatar Jan
    Jan

    Na początku: bardzo fajny artykuł, konkretne rady ! Osobiście używam i polecam http://www.webrobi.pl/ . Prosty i fajny w obsłudze. Ale trzeba mieć na uwadze że każdy musi dopasować kreator pod siebie.

  5. Awatar Rado
    Rado

    Ja skorzystałem z usług serwisu kreator-online i nie zawiodłem się. Najbardziej cenię ich za to że mają bardzo prosty i intuicyjny interfejs, dzięki czemu takiemu laikowi jak ja, jest o wiele łatwiej się połapać. Ceny też nie odstraszają, także chyba nie mogłem trafić lepiej:)

  6. Awatar Seva Vysko
    Seva Vysko

    Bardzo fajny artykuł. Ja swego czasu tworzyłem strony internetowe przy pomocy http://webwavecms.com Pamiętam że było to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi jakie kiedykolwiek widziałem na polskim rynku 🙂

  7. Awatar Maja123
    Maja123

    Jeżeli ktoś szuka jeszcze jakiegoś porównania natrafiłam na taki ranking http://kreatorystronwww.pl/

  8. Awatar Tomasz Bialobrzeg
    Tomasz Bialobrzeg

    Polecam polski kreator stron internetowych http://pl.mfirma.eu/kreator-stron-www-internetowych.html

  9. Awatar Adrian
    Adrian

    Polecam mój serwis, który stale jest rozwijany. http://webatom.pl
    Masz pomysł na jego rozwinięcie – napisz, a w ramach podziękowania dostaniesz kod rabatowy.

  10. Awatar Kasia Kaczmarska
    Kasia Kaczmarska

    Mogę polecić mamfirme.pl idealny, prosty kreator do samodzielnej pracy nad strona www.

  11. Awatar Piotr
    Piotr

    Prosty i darmowy edytor alsel.pl

  12. Awatar Rob
    Rob

    Po wielu próbach w końcu zdecydowałem się na https://webwavecms.com/?ref=2922004 – WebWave hosting w cenie, responsywność i prostota – THE BEST! używałem również innych serwisów takich jak Wix czy Weebly, ale brak wsparcia i wysoka cena to ich duże wady.

  13. Awatar Tomek-K85
    Tomek-K85

    Właśnie opublikowałem swój post na ten temat – przegląd kreatorów. Zapraszam 🙂 http://www.k85.pl/marka-w-internecie/kreatory-stron-www-przeglad-i-opinie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *