W dzisiejszym dniu Qt Software udostępnił swoje repozytoria publiczności. Od tej chwili każdy programista może pomóc udoskonalić przyszłość Qt poprzez udział w tworzeniu kodu oraz tłumaczeniu przykładów i innych materiałów związanych z Qt i powiązanymi z nim projektami. Opublikowaliśmy również plany rozwoju i wydaliśmy Qt Jambi na licencji LGPL. Szczegóły znajdziecie niżej.
Odkąd w lecie 2008 roku wybraliśmy Git na system kontroli wersji, Gitorious jako aplikacja web stała się oczywistym wyborem do pomocy w utrzymaniu kodu. Opłaciliśmy Johana Sørensena (twórca aplikacji) i jednego z jego kolegów, by pracowali nad ulepszeniem i dodaniem funkcjonalności, takich jak wsparcie zespołów i wiki, które jest teraz dostępne dla wszystkich projektów wykorzystujących Gitorious. W przyszłości będziemy kontynuować prace nad Gitorious.
Nowa strona hostuje nie tylko Qt, ale także wiele narzędzi związanych z biblioteką oraz projekty takie, jak Qt Creator, Qt Jambi i inne, pochodzące z laboratorium Qt.
Szczegóły na temat modułu wsparcia można znaleźć na naszej stronie lub blogu Tora Arnego.
Plany rozwoju opublikowane na qtsoftware.com
Wraz z otwarciem repozytoriów, publikujemy plany rozwoju, które prezentują przegląd obecnych funkcji w trakcie rozwoju oraz projekty badawcze, które pozwolą Wam zrozumieć, w jakim kierunku podąża Qt. Bardzo chcielibyśmy, byście pomogli nam w kształtowaniu tych kierunków poprzez nadsyłanie informacji i udział w projektach.
Qt Jambi 4.5.0_01 wydane na licencji LGPL
Co więcej, wydaliśmy Qt Jambi na otwartej licencji. Jest to finalne wydanie, zawierające nową funkcjonalność. Będziemy je teraz dopracowywać przez ten rok. Ufamy, że zaangażowana grupa deweloperów zajmie się tym projektem i sprawi, że odniesie on sukces.
Więcej o wydaniu Jambi przeczytacie na blogu Eskila.
Dodaj komentarz