VMware Workstation 7.1 Beta wydana

VMware udostępnił wczoraj nową wersję jednego ze swoich czołowych produktów – VMware Workstation, służącego do wirtualizacji desktopów. Wersję beta można już pobrać z oficjalnej strony producenta. Klucz będzie ważny do 15 maja bieżącego roku.

Co nowego?

» obsługa OpenGL 2.1 w systemach-gościach Windows Seven i Vista
» lepsza wydajność grafiki
» obsługa do 8 ośmiu procesorów wirtualnych oraz dysków o rozmiarze do 2 terabajtów
» dodano do listy obsługiwanych systemów-gości Fedorę w wersji 12
» dodano wsparcie formatu OVF 1.0

W nowej wersji został zaimplementowany między innymi kreator importu. Jest to bardzo wygodne narzedzie dzięki któremu np. z fizycznego dysku twardego utworzymy wirtualny który będziemy mogli podłączyć do wirtualnej maszyny. Źródła z których możemy importować dane pokazuje poniższy screen

Program można pobrać tutaj

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

  1. Awatar Hagar
    Hagar

    Jakos wole VirtualBox

    1. Awatar maciek
      maciek

      VirtualBox ma oczywiście również każdy (no może nie wiem jak z OpenGL w Windows) z wymienionych ficzerów… i dodatkowo obsługę do 32 procesorów!

      A… i oczywiście to VMware-cudo nie współgra z Solarisem!

      1. Awatar Adzio
        Adzio

        Ciekaw jestem kto w warunkach domowych skorzysta z 32 procesorów 🙂 Ten program jednak służy do wirtualizacji desktopów a nie serwerów. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

      2. Awatar hiciu
        hiciu

        VirtualBox ma OpenGL w windows.. Ma też wsparcie dla DirectX 9 w Windows (dzięki projektowi wine): http://www.dedoimedo.com/computers/virtualbox-3-d….

    2. Awatar trasz
      trasz

      Kiedy ostatnio sprawdzalem, VirtualBox mial skaszanione SMP. W sensie, FreeBSD uruchomione pod nim z SMP robilo dziwne rzeczy. Pod VMware czy Parallelsem nie ma z tym najmniejszych problemow.

      1. Awatar K2
        K2

        Pod VMWare też są problemy z > 1 CPU – nie mówiąc już o niedziałającym krnelowym CARP, którego jak widać nikt nie umie sensownie sportować z OpenBSD. Tłumaczenie się istnieniem uCARP nie rozwiązuje tego problemu. Inna sprawa że vSwitch to tak na prawdę vHub… SMP we FreeBSD ma też problem pod Xenem i KVMem. Idealnie ten system wirtualizuje się w trybie UP. A szkoda… A FreeBSD pod Parallels to już w ogóle porażka.

        1. Awatar trasz
          trasz

          @K2: Problem z CARP zostal jakis czas temu przeanalizowany i wynika z bledu w VMware. SMP we FreeBSD dziala bez zadnych problemow (i w coraz wiekszej liczbie zastosowan wydajniej niz w Linuksie) pod VMware, Parallelsem i na fizycznym sprzecie.

        2. Awatar K2
          K2

          Owszem wynika z błędu VMWare, dlatego napisałem że vSwitch to tak na prawdę vHub. A "chak" rozwiązujący ten problem we FreeBSD sam wiesz jaki jest… Jakieś konkrety proszę z życiowych zastosowań, w których dobrze widać wyższość poprzez większą wydajność SMP we FreeBSD nad tym z Linuxa, bo jestem żywo zainteresowany takimi.

        3. Awatar trasz
          trasz

          @K2: Chociazby przechwytywanie pakietow (roznica w wydajnosci, dzieki zero-copy BPF, mniej wiecej dwukrotna) albo rzeczy intensywnie uzywajace UDP (na przyklad DNS lub memcache). To z rzeczy, ktore latwo wyguglac.

    3. Awatar prawda boli
      prawda boli

      VirtualBox ma juz jeden z fajnych ficzerów VMware jakim jest automatyczne (dzialajace identycznie jak pomiedzy aplikacjami na jednym OSie) kopiowanie i dzialanei schowka pomiedzy VM i systemem hostem?

      1. Awatar el.pescado
        el.pescado

        Od jakichś stu lat – trzeba ieć tylko zainstalowane Guest Additions.

      2. Awatar morsik
        morsik

        VMware było z tym pierwsze… długo go używałem bo VBox tego nie potrafił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *