Chmura hybrydowa – co to takiego?

Artykuł sponsorowany

Chmura hybrydowa to kompilacja chmury prywatnej i publicznej. Poszczególne jej elementy umieszczone są w chmurze prywatnej, a część w chmurze publicznej. To doskonałe rozwiązanie dla mniejszych i średnich firm. Należy być bardzo precyzyjnym w równoważeniu stosunku przechowywania danych w ramach publicznej i prywatnej przestrzeni. Kiedy zatem warto zdecydować się na ten rodzaj chmury?

Korzystanie z chmury hybrydowej

W sieci znajdują się różne warianty tego typu rozwiązania. Ogromną zaletą chmur hybrydowych jest to, że są dużo bardziej opłacalne w porównaniu do korzystania z usługi chmury prywatnej. Rozwiązanie to pozwala na personalizację świadczonej usługi oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Chmura hybrydowa – zalety

Pierwsze, czym wyróżnia się chmura hybrydowa to elastyczność. Rozwiązanie to pozwala na postawienie większej ilości plików na chmurę prywatną czy też publiczną, wszystko w zależności od potrzeb firmy. Ponadto pozwala to na stałe odpowiadanie na aktualne zapotrzebowanie. Kolejną zaletą chmury hybrydowej są koszty. Decydując się na ten wariant oszczędzamy na kosztach wynagrodzenia i ubezpieczenia zdrowotnego dla własnych pracowników, gdyż obsługa chmury zostaje po stronie usługodawcy. Oczywiście  trzeba odpowiednio rozważyć wszelkie kwestie, uwzględniając możliwości finansowe własnej firmy. Współpracując z zewnętrzną firmą odciążamy własnych pracowników z działu IT. Dzięki temu unika się problemów z przeciążeniem obowiązkami zatrudnionych osób. Mogą w 100% poświęcić się własnym projektom i efektywnie je realizować. Tacy pracownicy są bardziej zmotywowani do pracy i z większym zaangażowaniem skupiają się na realizowaniu powierzonych im zadań. Korzystanie z usług zewnętrznej firmy pozwala oddać rozwiązanie problemu w ręce profesjonalistów, którzy zajmują się danym obszarem na co dzień i posiadają większe doświadczenie w ich rozwiązywaniu. Dzięki ich wsparciu problem udaje się szybciej wykryć i czas jego naprawy ulega znacznemu skróceniu. Każda firma dysponuje takimi danymi, które powinny pozostać tylko i wyłącznie w ich zasięgu, stąd nie powinna być umieszczana w publicznych chmurach.

Usługa chmury hybrydowej

Kompilacja chmury prywatnej i publicznej, wyłuskując ich najkorzystniejsze cechy stanowi chmurę hybrydową. Pozwala ona na łatwe i wygodne udostępnianie danych między chmurą prywatną, a tą ogólnie dostępną. Rozwiązanie to pozwala użytkownikowi tworzyć niestandardowe działania. Przykładowo część danych można umieścić w 3S Data Center, a resztę udostępnić do chmury publicznej. Inną opcją może być przechowywanie większości danych w chmurze publicznej, a w centrum danych 3S przeznaczyć do odpowiednich operacji. Hybryda zapewnia bezpieczeństwo chmury prywatnej i skalowalność chmury globalnej. Jej ogromną korzyścią jest to, że optymalizuje koszty za pomocą realizowania skokowego zapotrzebowania na zasoby w chmurze publicznej.

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

4 odpowiedzi na „Chmura hybrydowa – co to takiego?”
  1. Awatar binance account creation
    binance account creation

    Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

  2. Awatar gate io
    gate io

    Your article made me suddenly realize that I am writing a thesis on gate.io. After reading your article, I have a different way of thinking, thank you. However, I still have some doubts, can you help me? Thanks.

  3. Awatar Inscreva-se para obter 100 USDT
    Inscreva-se para obter 100 USDT

    I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

  4. Awatar binance Препоръчителен код
    binance Препоръчителен код

    Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *