iTVP czyli neutralność państwa w praktyce

Rzecz jest logiczna: jeśli telewizja utrzymywana jest z publicznych pieniędzy, to ma psi obowiązek dotrzeć do wszystkich płacących na jej utrzymanie widzów, a nie tylko do tych, którzy korzystają ze ściśle określonych produktów. Wyobrażacie sobie telewizję, którą można obejrzeć tylko na telewizorze Sony?

Jarosław Lipszyc na swoim blogu przedstawia szerzej problem braku neutralności technologicznej TVP.

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

4 odpowiedzi na „iTVP czyli neutralność państwa w praktyce”
  1. Awatar Michał Wróbe
    Michał Wróbe

    Prowadziłem kiedyś dłuuugą dyskusję z administratorami iTVP na temat dostępności ich oferty pod Linuksa. W końcu skończyło się na ich stwierdzeniu, że projekt ten nie jest finansowany z abonamentu, tylko reklam… W tym momencie odpuściłem sobie dalszą dyskusję.

  2. Awatar dlaczego
    dlaczego

    jeśli telewizja jest publiczna to nic nie musi. Jak by była prywatna to by musiała spełniac wszystkie standardy.

    1. Awatar michuk
      michuk

      Niekoniecznie. TVN24 jest prywatna i publikuje w mało przyjaznym standardzie WMV. Jakoś to odtworzyłem w Video Lan Playerze (wieczór wyborczy), ale oczywiście nie jest fajne, że muszę instalować wątpliwe legalnie kodeki, żeby odtworzyć strumień za który zapłaciłem (w przypadku płatnej wersji TVN24 ).

    2. Awatar jellonek
      jellonek

      telewizja prywatna – to prywatny interes, tak wiec musi spelniac oczekiwania wlasciciela.
      telewizja publiczna, ktorej wlascicielem jest panstwo – ma ustawowy obowiazek starac sie docierac do jak najszerszego grona odbiorcow. tu, jak na dloni widac, ze kieruja swoje uslugi tylko do wybranej czesci (co z tego ze wiekszosci) potencjalnych odbiorcow…
      wkurzajace jest to, ze tlumacza sie, ze to odrebna firma, zasilana z reklam a nie z abonamentu… co to ma niby do rzeczy? skoro to jest firma nad ktora sprawuje wladze panstwo – dalej jest to telewizja publiczna i podlega tym samym wyznacznikom!
      jesli jednak jest to firma komercyjna, nie bedaca czescia tvp – to jakas komisja sledcza 😉 powinna wyjasnic sprawe – kto pozwolil na uzywanie w celach komercyjnych wlasnosci publicznej – w tym wypadku zasobow/logo tvp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *