eGazety Reader, czytnik polskiego serwisu zajmującego się sprzedażą gazet w formie elektronicznej, dostępny do tej pory na iPhone, trafił już na iPada.
1 kwietnia 2010 roku eGazety Reader został zaakceptowany przez Apple jako zgodny z iPadem. Jego specjalnie dostosowana do iPada wersja jest już dostępna za darmo w AppStore. Warunkiem korzystania z aplikacji jest posiadanie konta w serwisie eGazety.pl. Potem możemy już zająć się kupowaniem naszych ulubionych gazet i czasopism w wersji elektronicznej.
Oficjalna notka prasowa eGazety brzmi następująco:
eGazety.pl, lider na rodzimym rynku cyfrowej prasy, jako pierwszy udostępnia aplikację umożliwiającą czytanie ponad 300 gazet i czasopism na iPadzie. E-wydania są wiernymi kopiami edycji papierowych, a program jest rozwinięciem dostępnego od czerwca 2009 eGazety Readera w wersji na iPhone i iPod touch.
Bezpłatna aplikacja eGazet dostępna jest w AppStore od 1 kwietnia. Wśród tytułów, które można czytać za pośrednictwem serwisu eGazety są m.in. dzienniki, tygodniki opiniotwórcze, prasa lokalna, a także specjalistyczna. Wydania elektroniczne wygrywają z prasą tradycyjną ceną oraz szybkością dotarcia do czytelnika. Ceny są niższe, niż w przypadku tradycyjnych wersji, a nowe wydania są dostępne jeszcze zanim papierowe gazety i czasopisma trafią do kiosków. Osoby, które chciałyby przekonać się, jak czyta się prasę na iPadzie, mogą wybierać spośród licznych egzemplarzy darmowych.
Bacznie obserwujemy rozwój urządzeń, dzięki którym e-wydania stają się naprawdę mobilne i wykorzystują wszystkie swoje atuty. Bez wątpienia iPad ma w tym momencie największe szanse, by dokonać prawdziwego skoku jakościowego na rynku e-prasy – komentuje Piotr Żychliński, prezes eGazety.pl. – Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak dynamicznie rozwija się branża cyfrowych publikacji, wciąż poszukujemy nowych rozwiązań dla czytelników – dodaje.
Aplikacja na iPada jest dopełnieniem oferty serwisu eGazety.pl dla użytkowników urządzeń firmy Apple. Od niedawna dostępna jest bowiem wersja beta eGazety Readera dla systemu operacyjnego Mac OS.
Po zdjęcia aplikacji działającej na iPadzie należy udać się do niusa źródłowego.
Dodaj komentarz