Steve Jobs na liście najbogatszych ludzi świata

Forbes przygotował coroczną listę najbogatszych ludzi świata. W tym roku szef Apple Steve Jobs zremisował z sześcioma innymi bogaczami na miejscu numer 136. Majątek Jobsa osiągnął już 5,5 miliarda dolarów, czyli wzrósł o 1,3 miliarda w porównaniu do roku ubiegłego (CEO Apple zajmował wtedy 178 miejsce).

Jak widać ogłoszenie iPada wyszło Jobsowi na dobre, ku uciesze fanów cyfrowych gadżetów i przerażeniu wydawców gazet i czasopism. Steve J. jest także największym pojedynczym udziałowcem firmy Disney – akcje tej firmy rosną nieustępliwie od czasu wykupu studia Pixar. Same akcje Apple też nie próżnują. Wciągu ostatniego roku ich wartość wzrosła o 150%.

Więcej na ten temat przeczytanie na iBlog.pl

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

  1. Awatar azhag
    azhag

    Eeee… to co? Piszemy niusa kolejno o każdym z tej listy? 😉

    1. Awatar marcinsud
      marcinsud

      ha może zacznijmy od tego, że Bill nie jest najbogatszy ;]

      1. Awatar wojtekm
        wojtekm

        Bo już nie pracuje w MS… 😛

  2. Awatar Najek
    Najek

    Ciekawe ile z tej kasy wydaje na leczenie, wymianę trzustki, wątroby i nerek.

    Wydaje mi się, ze wpadł w pułapkę pogoni za kasa, podczas której zatracił zdrowie. Szkoda gościa, pozostaje mu życzyć tyle zdrowia co pieniędzy.

  3. Awatar mby7930
    mby7930

    Jeżeli wziąć pod uwagę realną wartość waluty, w której denominowane jest to bogactwo, to nie wygląda to już tak imponująco i może to także stanowić wytłumaczenie jego nagłego wzrostu (ludzie, dzięki akcji kredytowej, mają nominalnie więcej pieniędzy, więc je wydają).

    1. Awatar blinkkin
      blinkkin

      Większość firm „globalnych” działa w oparciu o kapitał zagraniczny. Pytanie z jakiego kraju pochodzą te pieniądze?

      Ciekawe też kogo bardziej dotknęłaby też możliwa dewaluacja dolara:
      – Apple z ogromnym kapitałem własnym, które zatrudnia niewielką (w porównaniu z zyskami) liczbę osób, głównie na terenie USA (pomijam „podwykonawców”, bo tych zawsze można zmienić).
      – Nokię, której kapitał opiera się głównie na pieniądzach inwestorów i zatrudnia dużą liczbę pracowników rozsianych po świeci.

      Odpowiedź moim zdaniem jest dosyć jasna – kryzysy związane z bańkami NASDAQ czy rynkiem nieruchomości niewiele się różniły. Zapewne podobnie będzie, jeśli pęknie „bańka dolara”.

      Apple podczas obecnego kryzysu mocno przyspieszyło (rekordowe zyski praktycznie w każdym kwartale) w porównaniu z innymi firmami. Nokia do tej pory wychodzi na prostą.

      Nokię i Apple wybrałem jako przykłady, bo są to firmy o zbliżonej wartości marki, podobnym sektorze działania i tak dalej.

      1. Awatar mby7930
        mby7930

        "Większość firm “globalnych” działa w oparciu o kapitał zagraniczny. Pytanie z jakiego kraju pochodzą te pieniądze?"

        To samo pytanie zadają sobie w USA, gdzie zaufanie do prywatnych podmiotów rynkowych spadło tak bardzo, że amerykańskie bony skarbowe osiągnęły ujemna rentowność, gdyż amerykański rząd jawi się jako jeden z niewielu uczestników gry rynkowej, któremu można zaufać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *