Wikidot.com będzie platformą blogową

Popularna farma wiki, stworzona przez Michała Frąckowiaka, której kod niedawno został wydany na licencji AGPL stanie się (również) platformą blogową. Prace już trwają.

Już teraz wielu użytkowników Wikidot, serwisu na którym każdy może za darmo stworzyć własną stronę wiki, wykorzystuje go jako platformę do prowadzenia bloga. Nie jest to jednak w tej chwili bardzo wygodne rozwiązanie.

Jakie zmiany pojawiły się w związku z tym na Wikidot?

  • Powstały już szablony umożliwiające zmianę wyglądu strony dla konkretnych kategorii.
  • W zeszłym tygodniu został udostępniony również moduł ListPages, który umożliwia wylistowanie stron na podstawie wielu kryteriów (idealne do stworzeniu listy ostatnich postów na blogu)
  • A dwa dni temu udostępniona została Karma.

Deweloperzy obiecują jedną dużą funkcjonalność na tydzień, warto więc śledzić bloga Wikidot, jeśli zamierzacie wykorzystać ten serwis do prowadzenia własnego bloga lub tradycyjnej strony internetowej.

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

  1. Awatar 0wn3d
    0wn3d

    Zauważyłem, że jeżeli chodzi o darmowe usługi internetowe to zawsze mamy wybór między usługą jakiejś korporacji i dużych portali, albo niezależnego, mniejszego serwisu.
    Strony WWW: GoogleSites albo Wikidot, OVH
    Blogi: Blogger, Live Spaces albo Jogger i Wikidot
    Komunikatory: Google Talk, Y! IM, WLM albo niezależne serwery XMPP
    Poczta: Gmail, Y! Mail, Hotmail, WP, o2 albo… pustka

    Osobiście wolę takie "zaściankowe", bo raz, że ich twórcy mają jakąś tam biznesową moralność i idee (zauważyliście, że ostatnio porządne niegdyś portale upodabniają się do ścierwa typu Pudelek.pl?). Dwa, zazwyczaj są innowacyjne i zgodne ze standardami (HTML, XMPP). No i poza tym zawsze bezpieczniej jest mieć usługi porozmieszczane w różnych serwisach, niż by mi ktoś "zhaczkował" konto Google, na którym bym miał wszystko.

  2. Awatar Magnes
    Magnes

    Warto dodać, że wikidot jest aktualnie open source, a także umożliwia robienie backupów (bez for dyskusyjnych niestety) – to raczej niezbyt często spotykane w takich serwisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *