Wygląda na to, że jak na razie praktyczne efekty działania PPPIT są umiarkowane. Jest troszkę sukcesów PPPIT w sprawie dostaw komputerków z Windowsami, itp. Ale już ARiMR w tym roku spokojnie rozpisał, przeprowadził i w kwietniu rozstrzygnął potężny przetarg na jednoznacznie wyspecyfikowane z nazwy (tabeli SIWZ) licencje Oracle ze standardową asystą producenta (ATiK), za które teraz zapłaci ponad 8 mln PLN z naszych podatków.
Dla zainteresowanych polecam lekturę SIWZa z tabelką licencji Oracle podanych z nazwy:
http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/dzp-2610-92010.html – postępowanie ogłoszone na początku roku, nie tylko jednoznacznie wyspecyfikowało zamkniętą listę licencji Oracle + maintenance do nich , to jeszcze ograniczyli podmioty mogące ofertować, do takich które już zrobiły ostatnio dostawę licencji za ponad 4mln PLN – no jakby złożoność przeksięgowania zamówienia na 4mln, różniło się jakoś bardzo od 40tys czy 800 mln….
Oczywistym wydaje się, że licencje + standardowa asysta producenta (ATiK) to są tylko dokumenty papierkowe czy elektroniczne, które nie wymagają umiejętności instalowania, konfigurowania czy szkolenia z obsługi, więc progowanie tu oferentów na poziomie 4mln jest dziwne.
W efekcie ktoś tam sobie zwyciężył i za 8 175 000,08 PLN fakturuje właśnie ARiMR.
http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/dzp-2610-92010-1.html
Dobrze, niech wygrywają najlepsi – tylko dlaczego takimi poważniejszymi tematami gdzie mamy nie tylko zamkniętą listę licencji Oracle, ale chyba także niezupełnie uzasadnione wykluczenie mniejszych firm, które ostatnio nie realizowały kontraktów na dostawy licencji za ponad 4mln – PPPIT ani UOKiK się już jakoś przez cały kwartał nie zainteresowali, by sprawdzić, czy wszystko ok?
Dodaj komentarz