Wybierasz się na studia informatyczno-techniczne? Zapoznaj się z ofertą uczelni. Przygotowaliśmy pomocny w wyborze informator, który pomoże podjąć Ci decyzję gdzie studiować.
W ostatnich latach można zaobserwować na rynku pracy ogromne zapotrzebowanie na absolwentów uczelni technicznych. Obecny postęp technologiczny sprawił, że niemal w każdej dziedzinie gospodarki mamy do czynienia z zaawansowanymi urządzeniami, maszynami czy systemami informatycznymi. Pożądani są specjaliści, których umiejętności pozwalają zarówno na projektowanie/tworzenie nowych produktów jak i obsługę lub udoskonalanie już istniejących. Ograniczona ilość wykwalifikowanej kadry inżynierskiej wzmogła wśród pracodawców niespotykaną dotychczas konkurencję na rynku pracy w poszukiwaniu najlepszych specjalistów, co ma przełożenie na zauważalny skok wynagrodzeń wśród tej grupy zawodowej.
Obecnie absolwenci studiów info-technicznych należą do najlepiej opłacanych na rynku, liderując w wielu rankingach i zestawieniach. Co istotne, obecnie nie ma żadnych symptomów aby trend ten miał się odwrócić, a faktem jest, że zapotrzebowanie na inżynierów jest i będzie w najbliższych latach bardzo duże.
Biorąc pod uwagę powyższe, studiowanie na kierunkach informatyczno-technicznych jest na tą chwilę bardzo racjonalnym wyborem i zapewnia w przyszłości z jednej strony bardzo ciekawą pracę zawodową, z drugiej natomiast gwarancję zatrudnienia i wysokich zarobków.
Publikacja została wydana w ramach realizowanego przez Fundację Wolnego i Otwartego Oprogramowania Projektu pt. „Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji (SWOI) jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych”. Celem głównym projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dalszym kształceniem informatyczno-technicznym, kluczowym dla gospodarki opartej na wiedzy.
Dodaj komentarz