Artykuł sponsorowany
Magento jest jedną z najbardziej popularnych platform służących do prowadzenia sklepu internetowego. Na ten skrypt przeważnie decydują się osoby, które chcą prowadzić bardzo duży sklep oraz zarządzać hurtowymi ilościami produktów. W dzisiejszym artykule opiszemy X przydatnych rozszerzeń.
Czym dokładnie jest Magento?
Osoba chcąca założyć własny sklep internetowy do wyboru ma kilka skryptów, które to umożliwiają. Jednym z nich jest Magento. Jest on obecnie najbardziej popularnym oprogramowaniem przeznaczonym do tworzenia sklepów internetowych.
Magento oferuje dwie platformy – Magento Community Edition oraz Magento Enterprise Edition.
Community Edition stanowi darmowe, otwarte oprogramowanie do zarządzania treścią. Magento w tej wersji wyposażony jest w szereg funkcji, które pozwalają na dowolne modyfikowanie podstawy programu. Ta edycja w pełni wystarczy do prowadzenia średniej wielkości sklepu internetowego, który nie ma zbyt dużej ilości produktów. Magento jest również środowiskiem Open Source, co oznacza, że programiści mogą dowolnie edytować kod skryptu oraz zainstalowane moduły.
Enterprise Edition wywodzi się z pierwszego opisywanego typu i posiada identyczne pliki podstawowe. Ta wersja w przeciwieństwie do poprzedniej nie jest darmowa. W zamian za to twórca sklepu ma dużo większe możliwości. Opłata działa na zasadzie abonamentowej. Magento Enterprise Edition przeznaczony jest głównie dla przedsiębiorstw, które potrzebują wsparcia technicznego na wielu płaszczyznach. Pomoc twórców zaczyna się już na pierwszym etapie, czyli instalacji. Od tej pory przedsiębiorcy mogą uzyskać pomoc dosłownie na każdym kroku – konfiguracji, użytkowania oraz wystąpienia problemów związanych ze skryptem.
Magento – przydatne rozszerzenia
W tym akapicie przedstawimy rozszerzenia, które mogą się okazać niezbędne przy prowadzeniu sklepu internetowego.
Olark
Podstawowym narzędziem, który pomaga w pracy oraz działa korzystnie na wizerunek firmy jest czat na żywo z klientem. Osoba odwiedzająca naszą stronę może chcieć skontaktować się z obsługą w celu uzyskania informacji na temat danego produktu. Pisanie maila, a następnie oczekiwanie na odpowiedź może trwać zbyt długo. W takiej sytuacji przyda nam się rozszerzenie Olark. Za jego pomocą możemy prowadzić live chat z klientem i udzielić mu niezbędnej pomocy w ekspresowym tempie.
One Page Checkout
Przejście przez kilka podstron oraz długi czas wypełniania formularzy by dokonać zakupu zmniejsza konwersje oraz wpływa negatywnie na odbiór naszego sklepu przez klienta. Rozszerzenie One Page Checkout usprawnia ten proces i wszystkie niezbędne rzeczy gromadzi na jednej podstronie, dzięki czemu złożenie zamówienia zajmuje dosłownie kilka minut, a użytkownik nie musi przechodzić przez kilka podstron.
Nitrogento
Najgorszą rzeczą, jaką może napotkać potencjalny klient jest długie ładowanie się strony internetowej. Ma to bardzo negatywny wpływ na odbiór sklepu, przez co użytkownicy często odpuszczają sobie zakupy w takich sklepach. Płatne rozszerzenie Nitrogento przyśpiesza działanie strony internetowej. Pomimo dużej ceny warto zainwestować w ten moduł, ponieważ ma on ogromny wpływ na konwersję.
Yotpo Product Reviews
Yotpo jest rozszerzeniem, które na podstawie recenzji użytkowników generuje content, który potrafi znacznie podwyższyć konwersję. Przykładem takiego contentu jest wyświetlanie produktów, które również przeglądały osoby recenzujące.
Podsumowanie
Magento jest jednym z najbardziej popularnych oraz rozbudowanych skryptów służących do obsługi sklepów internetowych. Podstawowa wersja nie dostarcza użytkownikowi wszystkich niezbędnych funkcji. W celu rozszerzenia funkcjonalności sklepu przydatne może się okazać zainstalowanie modułów. Wyżej wspomniane dodatki poprawiają działanie strony oraz mają duży wpływ na konwersję.
Dodaj komentarz