Opakowania antystatyczne do wysyłki i przechowywania elektroniki

Artykuł sponsorowany

Układy scalone w urządzeniach elektronicznych są wykonywane z materiałów półprzewodnikowych, przez co w styczności z wysokim napięciem, mogą ulec uszkodzeniu. Żeby tego uniknąć, należy podjąć odpowiednie środki ostrożności. Jednym z najważniejszych, jest zastosowanie opakowań antystatycznych, zarówno do wysyłki, jak i przechowywania tego rodzaju produktów.

Opakowania antystatyczne – niezbędne do wysyłki elektroniki

Tak samo podczas transportu, jak i w trakcie przechowywania, elementy elektroniczne mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Przede wszystkim, są narażone na ładunki elektrostatyczne, które mogą być generowane przez wiele czynników, np. zjawiska atmosferyczne, tarcie czy różnego rodzaju urządzenia. Żeby uchronić elementy elektroniczne przed uszkodzeniem, należy umieścić je w specjalnych opakowaniach antystatycznych: https://www.rajapack.pl/torby-worki-woreczki/opakowania-antystatyczne_C1360.html. Ich konstrukcja, zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych, a tym samym sprawia, że znajdujące się w opakowaniu produkty, mogą zachować integralność.

Wyładowanie elektrostatyczne – na czym polega?

Wyładowanie elektrostatyczne to nic innego, jak transfer ładunków między obiektami o różnych potencjałach elektrycznych, który powstaje wskutek pocierania się o siebie materiałów izolacyjnych. Najczęściej, do takiego wyładowania dochodzi podczas transportu części elektronicznych. To, jak intensywne będzie wyładowanie, jest uzależnione m.in. od prędkości tarcia, rodzaju urządzenia czy jego szerokości. Tego rodzaju proces nie tylko powoduje uszkodzenie części elektronicznych, ale też jest szkodliwy dla zdrowia (może wywoływać wstrząsy elektryczne).

Maksymalna ochrona sprzętu elektronicznego

Opakowania antystatyczne, inaczej nazywane ESD, spełniają kilka funkcji: chronią sprzęt przed negatywnymi skutkami wyładowań elektrostatycznych, stanowią barierę przed przyciąganiem kurzu, a także redukują efekt elektryzowania się przedmiotów. Najczęściej są wykonywane ze specjalnego rodzaju folii – płaskiej lub pęcherzykowej – której struktura jest wzbogacona o formułę zdolną do odprowadzania niekorzystnych ładunków elektrostatycznych na zewnątrz. To wszystko sprawia, że opakowania antystatyczne, zapewniają maksymalną ochronę sprzętom elektronicznym, podczas wysyłki i przechowywania.

Odpowiednie przygotowanie elektroniki do transportu

Woreczki i torebki antystatyczne to doskonałe rozwiązanie w przypadku transportu i przechowywania elektroniki. Stosując je, nie trzeba już dodatkowo używać kartonów ESD, można spokojnie sięgnąć po te, wykonane ze zwykłej tektury. Tym samym, opakowania antystatyczne są wygodnym rozwiązaniem, bo pozwalają zaoszczędzić czas na pakowaniu oraz zminimalizować jego koszt.

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *