Po pierwsze umiejętności

Artykuł sponsorowany

To chyba najbardziej popularne hasło we współczesnej edukacji. Wszystkim chodzi o to, by wychować następne pokolenie, które będzie potrafiło wykorzystać wiedzę w praktyce, a co za tym idzie doskonale poradzi sobie z wykorzystaniem najnowszych technologii. To tyle w kwestii marzeń. Niestety przy przygotowaniu młodzieży do życia zawodowego kuleje bardzo wiele rzeczy. Szkoła jest nieprzygotowana do kształcenia przy wykorzystaniu najnowszej technologii, a uczniowie nie za bardzo zainteresowani czytaniem i wkuwaniem regułek. Zmiany w oświacie też nie pomagają w utrzymaniu jakieś stabilizacji.

Z badań naukowców wynika, że młode pokolenie, które dopiero wchodzi na rynek pracy nie potrafi pracować w zespole, ma problem z wykazywaniem się inicjatywą, nie przyjmuje pozycji liderów albo kreatorów zamian. Czy to znaczy, że dwudziesto-, trzydziestolatkowie nie są w stanie podołać współczesnym wymaganiom rynku, że polegną i będą zdolni tylko do biernego wykonywania poleceń, co jest przecież na dłuższą metę frustrujące.

Przykłady do naśladowania

Wato młodzieży uświadomić, że szkoła to nie wszystko. Już na studiach można zacząć pracę zawodową czy staż. Doskonałym pomysłem na rozwój kompetencji jest udzielanie się w organizacjach młodzieżowych, realizacja projektów czy też wyjazdy w ramach wymiany międzynarodowej. Takie aktywności pozwalają na zdobycie cennych umiejętności, które doskonale przydadzą się w życiu zawodowym. Co najważniejsze, pomogą rozpoznać, co jest mocną stroną, a nad czym trzeba popracować.

Praca w trakcie studiów to świetny poligon doświadczalny. Najlepiej wybrać firmę, która ma doświadczenia w różnych branżach, nastawia się na pracę z najnowszymi technologiami a za priorytet stawia sobie budowanie zespołu. Oferty współpracy można znaleźć w sieci, a czasem warto wykazać się inicjatywą i poszukać ciekawych ludzi i firm jak na przykład dziuk.co, która pokazuje, że i rozwój przedsiębiorstwa, jak i pracowników bywa tak samo istotny, jak i pomoc ludziom potrzebującym.

Praca to nie wszystko. Znajdź odpowiednie szkolenia, zainwestuj w treningi i rozwój osobisty. Znajomość języków i najnowszych technologii jest już wymogiem czasów, warto więc poszukać takich umiejętności, które są konkurencyjne na rynku pracy.

Doświadczenie, które zdobędziesz podczas nauki, nie tylko wzbogaci Twoje CV, ale wyposaży cię w niezbędne kompetencje, o ile nie spędzisz stażu przy parzeniu kawy i obsługiwaniu ksero. Warto więc na poszukiwanie odpowiedniego pracodawcy poświęcić trochę czasu, bo przecież to, co zrobimy w młodości, wpływa na to, kim będziemy w wieku dojrzałym.

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *