Polska nawigacja terenowa dla Androida na licencji GPL

Projekt TripComputer, dostępny publicznie od września 2009 roku zmienia od wersji 1.5 licencję z Freeware na GPLv3.

TripComputer to program dla telefonów z systemem Google Android, stworzony do nawigacji turystycznej w terenie dla ludzi aktywnych. Umożliwia zapis śladu podróży, punktów orientacyjnych, a także udostępnianie tych danych innym przez aplikację web oraz podstawowe funkcje nawigacji z użyciem GPS oraz kompasu.

Twórca projektu zachęca programistów oraz innych specjalistów do współpracy w rozwoju tego oprogramowania.

Projekt jest w stanie zaawansowanym, w pełni funkcjonalny lecz wymaga stałej opieki, głównie w obszarze zapewnienia kompatybilności z pojawiającymi się nieustannie nowymi urządzeniami oraz nowymi wersjami systemu.

Dodatkowo, potrzebna jest rozbudowa podstawowej funkcjonalności (np. obsługa map OSM, topograficznych, nowe funkcje nawigacji, etc..).

Więcej informacji na stronie projektu: http://code.google.com/p/tripcomputer

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

  1. Awatar Zbigniew Czernik
    Zbigniew Czernik

    Mhm, ten projekt jest na tym samym etapie co kilka innych, mu podobnych.

    1. Awatar peter
      peter

      Ciekawe. Zdefiniuj konkretnie wartość poziomu wspomnianego „etapu” i wymień owe zgodne projekty na tę samą platformę, na licencji GPL. Działające, aktywne, z przynajmniej 10k użytkowników.

      1. Awatar radoslaw.rurarz.clav
        radoslaw.rurarz.clav

        Peter – robisz się nieznacznie niewiarygodny. Zaczyna to przypominać reklamowanie siebie na siłę. Fajnie, że napisałeś o TripComputerze.. ale bez przesady.

        Po podgraniu TC na Tattoo – działa ładnie, ale dla mnie ma jedną podstawową wadę – brak mapy. TC jest z tej perspektywy tylko, albo aż bardzo dobrym logiem przebytej trasy, ew jako nawigacja wskazująca inne współrzędne (kierunek, oddległość, oraz graficzną reprezentacje).

        Dla mnie najważniejsza jest mapa, dlatego TC u mnie przegrywa z TB i MapDroidem. Ale to nie znaczy, że jest zły, po prostu mam inne potrzeby. Pewnie jest ciekawą propozycją dla osób wędrujących po górach, chcących mieć szczegółowy zapis wędrówki.

        1. Awatar peter
          peter

          W czym przesadzam ? Może w tym, że po prostu nie chcę żeby projekt padł, bo muszę tyrać 12 godzin na dobę ? Przesadzam, że poszukuję ludzi, którzy mogliby pomóc w rozwoju projektu ?

          Zachowujesz się jak typowy polaczek. Każdy by chciał używać, każdy ma wymagania, ale pomóc nie ma komu. Napisałem na stronie projektu, że potrzebuję ludzi, którzy wprowadzą obsługę map OSM, bo już nie mam czasu nawet na spanie, ale oczywiście nie zadałeś sobie trudu żeby zrozumieć intencję.

          W dupie, powtarzam, W DUPIE mam to, czy program ci się podoba czy nie. Tysiącom innych ludzi się podoba, rozumieją ile pracy w to włożyłem i wiem że zrobiłem SAM robotę lepszą niż tysiąc innych pseudoprogamistów.

          Podsumowując, chcesz pomóc – zrób to i pokaż ile jesteś wart.

          Nie chcesz pomóc – nie narzekaj, jak typowy leniwy Polak.

        2. Awatar thrull
          thrull

          Człowieku wyluzuj i nie bądź arogancki, nie zaniżaj poziomu dyskusji. Fakt że Polacy jako sport narodowy traktują smarowanie na innych w komentarzach na forach w Internecie…

          Wiem jakie emocje towarzyszą wypuszczaniu na świat własnego „dziecka” i jak drażnią komentarze po zetknięciu z rzeczywistością, w szczególności że na pewno masz kilka nieprzespanych nocy za sobą, jak znam życie.

          Ja bym na Twoim miejscu zwrócił uwagę na te negatywne komentarze (anie od razu się wypinasz d.) i na ich podstawie na chłodno bym ocenił i docenił to że dzięki nim możesz zrobić jeszcze lepszy soft!

  2. Awatar Piper
    Piper

    Czy jest gdzieś może lista oprogramowania niedostępnego na android market i innych marketach?

    Ps.
    Niezłym i dojrzałym programem jest też TrekBuddy.

    1. Awatar peter
      peter

      TrekBuddy nie jest natywną aplikacją dla Androida i są spore problemy z jego uruchomieniem i konfiguracją na platformach innych niż natywne j2me.

      1. Awatar Piper
        Piper

        Mam Tattoo i nie miałem z niz dokładnie żadnych problemów na Androidzie. Wręcz przeciwnie sprawował się lepiej niż na kilku telefonach z j2me. Patrząc na screeny tripcomputera TB trochę brakuje, ale jako program z mapą i podstawową obsługą WP TB sprawdza się wyśmienicie.

      2. Awatar radoslaw.rurarz.clav
        radoslaw.rurarz.clav

        Peter to nie są ataki na Ciebie, a jedynie wymiana poglądów na używane aplikacje.

        TB i Trip Comp to trochę inne aplikacje, chyba jednak służą do czego innego. TB to przede wszystkim mapa, cała reszta to dodatek, u w TC najważniejsze są ślady..

        Dla użytkownika Tatoo AM jest lekko uciążliwy, bo filtruje wiele aplikacji, które na małym ekranie działają bardzo dobrze, ale ze względu na brak certyfikacji nie są pokazywane.

  3. Awatar hering
    hering

    Super hiper.

  4. Awatar Piper
    Piper

    W sumie miło, że na GPL, ale pewien warunek na stronei rpogramu troche psuje wizerunek:

    TripComputer jest dostępny na Android Market.

    Dystrybucja programu TripComputer w jakikolwiek inny sposób, bez zgody autora jest ZABRONIONA.

    1. Awatar peter
      peter

      to są _binaria_ zbudowane i _podpisane_ przeze mnie. Pozostałość po licencji freeware. Pewnie potem to zmienię, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby każdy sobie zbudował własny pakiet. Inaczej mówiąc, odnoszę wrażenie że się czepiasz.

      1. Awatar spy000yps
        spy000yps

        "Inaczej mówiąc, odnoszę wrażenie że się czepiasz."

        To normalne na tej stronce – musisz się przyzwyczaić 😉

        Fajny projekt – szkoda, że mój samsung b2700 nie jest wyposażony w ten system. Naniósłbym kilka fajnych zimowych tras w Beskidach dla ludzi, którzy lubią poruszać się poza szlakiem 🙂

      2. Awatar radoslaw.rurarz.clav
        radoslaw.rurarz.clav

        Peter, sam tworzysz artykuł podkreślający ze na GPLv3 a potem dziwisz się, że ktoś zwraca uwagę na takie drobiazgi? Musisz przyznać, że zestawienie GPL, szczególnie w wersji 3, która kładzie bardoz mocny nacisk na brak ograniczeń dystrybucji z takim warunkiem, nie jest może absurdalne, ale na pewno kontrastowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *