[stream] W Zamościu rusza Grupa Użytkowników Linuksa!

Mieszkasz w Zamościu? Koniecznie przyjdź na pierwsze spotkanie grupy NaZGUL w najbliższą środę! Głównymi tematami spotkania będą gry na Linuksie oraz system kontroli wersji Git.

Stream ze spotkania

Możecie oglądać na żywo stream ze spotkania!


Broadcasting live with Ustream

Wśród członków grupy znajdziecie aktywnych sympatyków grupy OSmedia, którzy sami piszą na swój temat tak:

Najkrócej można by odpowiedzieć, że po prostu użytkownikami (lub użySZKODNIKAMI, jakby to niektórzy chcieli określić) systemów z rodziny GNU/Linux potocznie nazywanych Linuksami. Korzystamy z nich na co dzień do surfowania po sieci, rozmów z innymi ludźmi poprzez komunikatory, IRC, VoIP, do pracy. Dopasowujemy je do nas, do naszej wygody. I nie zamienilibyśmy ich na nic innego.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą w środę 13 czerwca o 16:00 w budynku Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu (sala nr 23) przy ulicy akademickiej:


Większy widok mapy

Nie zapomnijcie się również zapisać na listę dyskusyjną NaZGULa, by mieć wpływ na kształt i tematykę następnych spotkań i być na bieżąco z ich terminami.

Doświadczenia związane z organizowaniem przeze mnie spotkań LwB podpowiadają, że kluczem do sukcesu jest regularność spotkań, także życzę chłopakom wytrwałości. (:

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

6 odpowiedzi na „[stream] W Zamościu rusza Grupa Użytkowników Linuksa!”
  1. Awatar Lam_Pos
    Lam_Pos

    Też życzę wytrwałości, ale przede wszystkim dobrej zabawy. ;))

    A tak na marginesie: ale te OpenStreetMap robi postępy! Już nawet numery domów zaczynają się zgadzać, pomału. ;)))

    1. Awatar Artur
      Artur

      "A tak na marginesie: ale te OpenStreetMap robi postępy!"

      OpenStreetMap dostanie mocne wsparcie w poniedziałek od Apple. Do tej pory projekt finansował tylko Microsoft dostarczając za darmo mapy satelitarne oraz programistów którzy budowali software (twórca projektu OSM jest głównym architektem Bing Maps). Jeżeli plotki o włączeniu OSM do iOS 6.0 okażą się prawdą to pewnie także Apple dorzuci swoje wsparcie do projektu. A nie ma co ukrywać Apple potrafi dobrze zaprojektować software czego przykładem jest projekt WebKit (silnik renderujący HTML z którego korzysta Safari, Google Chrome, Nokia Browser itp.)

      To będzie ciekawe starcie. Z jednej strony Google Maps z drugiej strony otwarty OSM z wsparciem MS oraz Apple.

  2. Awatar Zbigniew Czernik
    Zbigniew Czernik

    O, jestem zaskoczony, bo z moich obserwacji wynika, że grupy promujące Linuksa są coraz słabsze… 🙁 W dodatku ten rejon Polski to zupełna posucha…

    Co do OSM – tak, cały czas pracujemy by te mapy były coraz lepsze 😛
    A marudzących zapraszam do uzupełniania swojej okolicy 😉

  3. Awatar M..
    M..

    Dopiero teraz ruszyła…???!!! Nie do wiary!
    To czego naprawdę brakuje to wsparcia dla zwykłych użytkowników. Jest kilka krajów gdzie entuzjaści nie tylko Linuxa zapraszają zwykłych ludzi – "zerowych użytkowników". Nie po to by mówić im o tunelach SSH czy multiwirtualizacji albo kompilacji kernela ale o tym, że mogą przynieść starego PC-ta lub laptop z "przestarzałym" procesorem i zainstalować dystrybucję a następnie na miejscu nieco ją "wygładzić" do poziomu by zwykły użytkownik miał najpotrzebniejsze rzeczy "na wierzchu". Choćby proste dobrze skonfigurowane podłączenie do internetu. To daje lepsze efekty jak nadęte konferencje o tym jacy to my nie jesteśmy fajni i ile my to nie potrafimy… No pewnie, że jesteście tylko co z tego?!
    Ja swoje działanie prowadzę w ten sposób. Zero litości dla okienek i innych ogryzków… To czym jedynie można wygrać tę batalię to bezpośrednie wsparcie "podstawowego użytkownika".

    1. Awatar elwin013
      elwin013

      Tak, dopiero teraz. 😉 Chociaż kilka lat temu istniała w Zamościu tego typu grupa, ale po pewnym czasie się rozpadła.
      Zgadzam się z tym podejściem – należy pokazać, że coś działa, dobrze wygląda i można tego bez strachu używać. I taki też mamy plan na przyszłość.
      Jednak nie chcemy rezygnować z trochę bardziej zaawansowanych użytkowników i część spotkań takim ciekawszym zagadnieniom też chcemy poświęcić. 😉

  4. Awatar Zbigniew Czernik
    Zbigniew Czernik

    Ano, praca u podstaw to dobra rzecz, tylko niestety na dużą skalę nie da się tego robić. Dlaczego? Prozaiczny powód – kasa. Za linuksem nie stoją molochy takie jakimi są apple czy microsoft.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *