Artykuł sponsorowany
Wiele osób znajduje się obecnie w sytuacji, gdy coraz rzadziej potrzebny jest wydruk dokumentów. Prostą radą w takim położeniu wydawałoby się po prostu korzystanie z punktów, oferujących drukowanie na mieście. Jednak – takie wyjście wiąże się z koniecznością dostosowania się np. do godzin pracy danej firmy, oferującej wspomniane usługi. Tak więc – pozostaje poszukiwanie drukarki, która gwarantuje dobrą jakość wydruku także po dłuższym czasie bezczynności.
W polskich gospodarstwach domowych dominują z reguły modele, wykorzystujące technologię atramentową. Wynika to prawdopodobnie głównie z faktu, że koszt takiego urządzenia jest znacznie niższy w porównaniu do nowocześniejszej wersji tego typu sprzętu – czyli drukarek laserowych.
Zalety technologii laserowej
Droższa technologia laserowa to także dużo większa szybkość druku, tańszy koszt w ogólnym rozliczeniu za jedną stronę (dzięki znacznie wydajniejszym tonerom) oraz niższy poziom hałasu, jaki generuje urządzenie podczas pracy. Drukarki laserowe mają też inną, niewątpliwą zaletę w zestawieniu ze swoimi starszymi odpowiednikami: toner nie grozi zaschnięciem, w przeciwieństwie do atramentu w kasecie drukującej. Co jednak zrobić, gdy nie stać nas na wydatek, z jakim wiąże się kupno wersji laserowej?
Nowoczesne rozwiązanie w drukarkach atramentowych
Przede wszystkim, warto zastanowić się, czy nie warto zainwestować w model urządzenia, które ma zintegrowane głowice drukujące. Jest to nieco bardziej zaawansowany rodzaj technologii druku atramentowego. Ponieważ problem zasychającego tuszu od dawna był zmorą wielu klientów firm, zajmujących się produkcją tego typu asortymentu – zaczęto poszukiwać rozwiązania, które spełni warunek długiej przydatności, nawet w przypadku braku aktywności urządzenia. Tą odpowiedzią było właśnie stworzenie zintegrowanych głowic drukujących. Przy sporadycznym drukowaniu cena wkładów nie odgrywa już takiej roli jak w przypadku intensywnego korzystania z drukarek w celach biznesowych.
W dużym skrócie różnica między tradycyjną kasetą drukujacą atramentowym (nazywaną też kartridżem) a zintegrowaną głowicą polega na tym, że atrament przy zintegrowanej głowicy znajduje się w specjalnych pojemniczkach (kilku na tusze kolorowe oraz dodatkowym – czarnym), a nie w dwóch kasetach drukujących.
Co jeszcze można zrobić, gdy drukujemy rzadko?
Dobrym krokiem będzie też na pewno dokładne sprawdzenie parametru, jakim jest minimalne zalecane miesięczne obciążenie danego modelu drukarki. Ten dosyć istotny detal jest zawsze podawany w specyfikacjach sprzętu, które można bez problemu znaleźć na stronie producenta. Jeżeli ten wskaźnik będzie znacznie wyższy, niż nasze rzeczywiste potrzeby – nie warto inwestować w taką drukarkę.
Pewnym wybiegiem może też być wyjęcie kaset drukujących z naszego urządzenia i przechowanie ich w specjalnym pojemniku – stworzonym wyłącznie do tego – gdy planujemy dłuższą przerwę w korzystaniu z drukarki. Większość producentów dostarcza tego typu akcesoria wraz z urządzeniem, a jeżeli tak się nie stało, możemy po prostu się w nie zaopatrzyć w sklepie komputerowym.
Domowe, sporadyczne drukowanie to z reguły także druk zdjęć. Tu widać dużą przewagę drukarek atramentowych – https://www.drtusz.pl/drukarki-atramentowe-c-275.html – gdyż w technologii laserowej mamy dwa rodzaje sprzętu: modele wyłącznie monochromatyczne oraz całkiem odrębne urządzenia do druku w kolorze. W przypadku technologii atramentowej nie mamy tej niedogodności.
Dodaj komentarz