KDE Brainstorm Digest wydanie 2.

Witajcie w drugim wydaniu Przeglądu KDE Brainstorm! To wydanie jest troszeczkę spóźnione z powodu życiowych obowiązków, lecz czyż mógłbym Was zawieść?

autorem oryginalnego tekstu jest Luca Beltrame.

Witajcie w drugim wydaniu Przeglądu KDE Brainstorm! To wydanie jest troszeczkę spóźnione z powodu życiowych obowiązków, lecz czyż mógłbym Was zawieść?

Wydanie 2: 26 Kwietnia – 29 Maja 2009 roku

Statystyki

W tym okresie wysłano 181 poprawnych wpisów, a średnia wynosiła 6 pomysłów na dzień. Pojawiły się w nim tylko 3 niepoprawne wpisy i 8 wpisów, które nie były pomysłami. Oznacza to, że nasi użytkownicy szybko przyzwyczaili się do trybu pracy Brainstorma. 8 propozycji było już zaimplementowanych a 7 kolejnych wysłano do oceny programistów. Jeden pomysł odrzucono.

W tym miesiącu nie zaimplementowano zbyt wielu pomysłów: w rzeczywistości nie ma ani jednego wpisu, który zostałby oznaczony jako „ukończony”. Nie, to nie dlatego, że programiści nie są przekonani do nowych pomysłów. Powód jest inny – wydano KDE 4.3 Beta 1, co oznacza, że środowisko jest w stanie „zamrożenia nowej funkcjonalności”. Programiści skupiają się teraz na naprawianiu błędów, więc bardziej prawdopodobne jest to, że nowe pomysły będą się pojawiać w okolicy wydania KDE 4.3 RC 1, to znaczy w czasie, kiedy serwer SVN jest „odmrażany” i nowe funkcje mogą do niego napływać.

Zdobywanie uznania

W tym miesiącu najpopularniejszym pomysłem była (nie licząc ujemnych głosów) „obsługa videodvd podobna do audiocd”, która otrzymała 25 głosów. W tym wpisie stały uczestnik Brainstormu (a teraz także Moderator!), The BlackCat, zaproponował stworzenie KIO dla DVD, tak jak audiocd:/. W ten sposób użytkownik mógłby rippować płyty DVD do dowolnego miejsca za pomocą techniki przeciągnij i upuść. Co prawda odpowiedzi nie było wiele, ale reakcja była nader pozytywna. Osobiście sądzę, że może być problem z prawem pokrewnym z DMCA, ale miło byłoby mieć taką funkcję.

Pomysłem, nad którym dyskutowano najwięcej, był wpis „pozwólcie używać tematów Gtk2 w KDE”. W tym wpisie Mazur zaproponował dołączenie opcji wczytywania tematów Gtk+ do Ustawień Systemowych po to, by te tematy wyglądały lepiej w KDE. Zrodziła się z niego dość długa i intensywna dyskusja (23 odpowiedzi), dzięki której wpis uznano za najbardziej kontrowersyjny pomysł miesiąca. Stan na dziś to -4 głosy, ale jak zauważył Ivan, programista KDE, może to być spowodowane złym sformułowaniem nazwy wątku.

Pomysł, który zgarnął najwięcej głosów (łącznie z ujemnymi) to „[Dolphin] ładowanie instancji programu w czasie startu KDE”. Użytkownik forum joethefox zasugerował funkcję podobną do tej z Konquerora (która pojawiła się w późniejszych wydaniach KDE 3.x), by zmniejszyć czas startu tej aplikacji. Komentarze były w większości pozytywne. W tej chwili negatywnych głosów jest zdecydowanie mniej niż pozytywnych. Po zliczeniu okazało się, że pomysł zdobył 24 głosy.

W tym miesiącu ponownie osobą najczęściej postującą został TheBlackCat, który wysłał niesamowicie dużą liczbę propozycji. Czy dalej będzie wiódł rolę championa? Dowiemy się w następnym miesiącu!

Resztę tekstu przeczytacie na wortalu kde.org.pl. 🙂

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

  1. Awatar szyms
    szyms

    A wiadomo może dlaczego nie pokazuje się "Cotygodniowy biuletyn KDE" ?

    1. Awatar przepior
      przepior

      Tez ostatnio wlaznie zauwazylem, ze dawno nic nie bylo, ale to zapewne z powodu braku czasu. A bardzo chetnie czytywalem biuletyn, bo raz na tydzien na spokojnie moglem przejrzec co w kde sie dzieje 🙂 Trzymam kciuki aby biuletyn zaczal sie znowu ukazywac 🙂

    2. Awatar RRH
      RRH

      Tak. amag mi pisał niedawno, że się przeprowadza i że w nowym miejscu nie będzie miał dostępu do Internetu (na razie). Od ponad tygodnia jest off-line i nie mam z nim kontaktu.

      Musicie więc cierpliwie czekać. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *