Sprzedaż systemów Windows 8 oraz Windows 8.1 nie zachwyca, jeżeli zestawimy najnowsze dziecko firmy Microsoft z poprzednim systemem, jakim był Windows 7. Siódemka osiągnęła sprzedaż 240 milionów kopii w ciągu 12 miesięcy, zaś ósemka dobiła progu 200 milionów w okresie 15 miesięcy. Ewidentnie coś powoduje zastój i Microsoft postanowił zrobić pierwszy krok, a jest nim obniżenie kosztów licencji systemu dla partnerów OEM.
Kosz zakupu licencji obecnie wynosił około 50 dolarów, jednak korporacja z Redmond postanowiła obniżyć tą kwotę do 15 dolarów. Teoretycznie urządzenia napędzane systemem Windows powinny stanieć, jednak ta kwestia uzależniona jest od producentów sprzętu. Dlaczego zdecydowano się na taki krok? Po pierwsze słaba sprzedaż, drugi czynnik to rosnąca konkurencja w postaci np.: Google Chrome OS. Firma najwidoczniej postanowiła nie czekać, aż konkurencja się rozrośnie, tylko zaatakować odpowiednio wcześnie. Jakie konsekwencje może przynieść obniżka kosztów licencji OEM? Producenci mogą obniżyć ceny swoich urządzeń jak i na rynku będzie pojawiać się więcej budżetowych komputerów stworzonych do przeglądania Internetu i słuchania muzyki, które będą działać pod kontrolą Windows 8.
Microsoft obniża opłaty licencyjne za Windows 8.1
żadnych reklam, sama wiedza.
Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.
Bez reklam.
6 odpowiedzi na „Microsoft obniża opłaty licencyjne za Windows 8.1”
-
Hehe
„budżetowych komputerów stworzonych do przeglądania Internetu i słuchania muzyki, które będą działać pod kontrolą Windows 8”-
Win8 jest najsensowniejsza opcja jesli chodzi o lekki, mobilny desktop. Moze osx po dobrym tuningu tez by byl ok, ale na pewno nic ze swiata lincha, tutaj to albo koszmarne kobyly w stylu gnome lub kde, albo mocno uposledzone potworki typu xfce (ani to lekkie, ani funkcjonalne). Unity byloby jakas opcja jakby canonical wzial sie porzadnie za to.
-
Powiedział co wiedział. Lekki i mobilny. Co jest lekkiego w Windows 8.1? 20GB na dysku po zainstalowaniu. Nie działa szybko. Nie jest wygodne. Mobilne? A cóż to znaczy? Jedyny aspekt mobilności systemu operacyjnego to fakt jego przenośności na inne architektury czy na inne maszyny po zainstalowaniu. W obu tych kwestiach Windows (w dowolnej wersji) przegrywa sromotnie.
-
-
-
A może lepiej wznowiliby sprzedaż DOS-a?
-
Jaki to ma sens?
-
Byłoby jeszcze taniej.
-
-
media społecznościowe
ostatnie artykuły
Popularne tagi
android apple bezpieczeństwo biznes google hardware internet iphone kaspersky media microsoft mobile open-source press-release programowanie software UNIX windows Wydania Wydarzenia
Kategorie
- Archiwum (4)
- Bez kategorii (49)
- Bezpieczeństwo (541)
- Felietony (39)
- Finanse (170)
- Informacja prasowa (45)
- Internet (528)
- Kryptowaluty (499)
- Marketing (695)
- Mobile (481)
- Oprogramowanie (574)
- Oprogramowanie (7)
- Pozostałe (40)
- Reklama (81)
- Rozrywka (66)
- Social Media (78)
- Sprzęt (572)
- TechBiz (452)
- Technologie (10 921)
- Video Converter Software (1)
Dodaj komentarz