Sklep dropshipping w mniej niż 1 miesiąc? Jak go założyć?

Artykuł sponsorowany

Rynek sprzedaży detalicznej w coraz większym stopniu przenosi się do Internetu. Po prostu więcej ludzik kupuje przez sieć. Głównie dlatego, że można zrobić to szybciej, w każdej chwili i ma się większy wybór. Dlatego sprzedaż w Internecie może być świetnym pomysłem na biznes. Jednym z modeli, w którym można ją prowadzić jest dropshipping. Dzięki niemu da się otworzyć sklep szybko, niskim kosztem i można go prowadzić z każdego miejsca na ziemi. W tym artykule opisujemy właśnie ten model sprzedaży i jak zacząć w nim działać.

Czym jest dropshipping?

Zakładając klasyczny sklep internetowy, trzeba zakupić do niego towary. Chyba że jest się producentem, wtedy towary produkuje się samemu. Oprócz towarów konieczne jest także ich przechowywanie – niezbędne jest więc posiadanie magazyny, własnego bądź wynajętego. Wiążę się to z dużymi kosztami. Nie każdy może pozwolić sobie na takie inwestycje już na samym początku działalności. Dropshipping polega na tym, że za całą logistykę ze związaną z towarami odpowiada hurtownia, z którą się podejmie współpracę. To ona magazynuje produkty i także wysyła je do klientów. Nie trzeba ich nawet kupować wcześniej od hurtowni. Płaci się tylko za ten towar, który wyśle ona do klientów sklepu, czyli po prostu ten sprzedany.

Jakie są zalety dropshippingu?

Przede wszystkim próg wejścia jest bardzo niski, właśnie ze względu na to, że nie trzeba inwestować w towar i magazyn. To, że zajmuje się tym hurtownia, powoduje także, że nie na konieczności nie tylko robić tego samemu, ale też zatrudniać pracowników. Całe swoje zasoby można skupić na działaniach sprzedażowych i promocyjnych. Wszystko to można wykonywać zdalnie. Wystarczy komputer i dostęp do internatu. Da się więc pracować z każdego miejsca na ziemi. Jednocześnie swoje towary można oferować ludziom z każdego zakątka globu.

Dropshipping – od czego zacząć?

Otwierając sklep internetowy, bez względu na to, czy jest on oparty na dropshippingu, czy też tradycyjnej formie sprzedaży trzeba mieć stronę internetową. Będzie ona służyła nie tylko do samej prezentacji produktów, ale to na niej klienci będą kupować towary. Musi to więc być po prostu centrum zarządzania sklepem, za którym kryje się nie tylko możliwość robienia zakupów przez klientów, ale też zarządzania całym procesem ich realizacji. Ważna jest więc nie tylko strona wizualna, ale też techniczna. Można napisać taką stronę od zera. Jednak do tego trzeba zatrudnić jakiś zespół specjalistów, wiąże się to z dużymi kosztami, sięgającymi kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tańsza opcja, na którą wystarczy kilka tysięcy jest sklep oparty o oprogramowanie open-source. Minusem obu rozwiązań jest konieczność zatrudnienia kogoś do obsługi technicznej takiego sklepu, na stałe bądź doraźnie. Jest także trzeci sposób, mianowicie oprogramowanie SaaS. Jest to zdecydowanie sposób, który jest najłatwiejszy we wdrożeniu. Czym ono jest – piszemy w kolejnym akapicie.

Oprogramowanie SaaS – czy warto?

Jest to oprogramowanie, którego nie wykupuje się, żeby zainstalować na własnym serwerze. Działa ono na dyskach dostawcy. To już pierwszy plus – nie trzeba mieć własnego serwera.  Dostęp do takiego oprogramowania wykupuje się na podstawie abonamentu. Na przykład miesięcznego. Najniższe ceny zaczynają się już od 20 złotych za miesiąc. Może więc na to pozwolić sobie praktycznie każdy. Jednak nie tylko cena jest, co pozwala szybko wdrożyć taki sklep. To również to, że oprogramowanie SaaS dla sklepów internetowych nie wymaga posiadania żadnych specjalnych zdolności technicznych. W oparciu o nie sklep może otworzyć każdy. Taki system to prawie gotowy sklep, potrzebne jest tylko wypełnienie go swoimi towarami, wrzucenie własnego regulaminu i można zacząć działać.

Wybór branży i badanie rynku

Jeśli nie jest się producentem, to trzeba wybrać jaki towar będzie się sprzedawać. Obecnie w Internecie sprzedaje się niemal wszystko. Dlatego można zdecydować się na jakąś wąską specjalizację, jaki i otworzyć swoisty internetowy supermarket. Oczywiście w tym pierwszy przypadku potencjalnych klientów będzie mniej. Nie znaczy to jednak, że taki sklep będzie mniej dochodowy. Po tym, jak już wybierze się branżę, w której chce się działać warto zrobić reasearch rynku. Na czym powinien on polegać? Przede wszystkim powinno przyjrzeć się konkurencji. To, jaki ma asortyment, w jakich cenach. Warto też sprawdzić jakie działania marketingowe prowadzi. Przejrzeć social media. Można z nich całkiem sporo dowiedzieć się nie tylko o strategii marketingowej, ale także o tym, czego oczekują ich klienci, a zatem i potencjalni klienci Twojego sklepu. Dzięki zapoznaniu się z komentarzami można dowiedzieć się na przykład, czego brakuje w asortymencie innych sklepów lub na co zwracają uwagę kupujący podczas obsługi ich zamówienia.

Określenie grupy docelowej

Skuteczna sprzedaż to przede wszystkim dobrze zaplanowane działania marketingowe. Trudno o nie, jeśli nie będzie się wiedziało do kogo kierować swoje akcje promocyjne. Dlatego jak tylko będzie się już wiedzieć, co chce się sprzedawać, to dobrze jest ustalić, do kogo mają trafiać te towary. Potencjalni klienci to właśnie grupa docelowa. Jej dokładnie określenie pozwoli na bardzo trafnie kierowane między innymi reklam. Powinno więc ustalić takie informacje odnośnie do potencjalnych klientów: w jakim są wieku, czym się zajmują zawodowo, gdzie mieszkają, jakie mają pasję i hobby. Oczywiście nie wszystko to zawsze da się ustalić, jednak i więcej szczegółów tym lepiej można ukierunkować kampanię marketingową. Google i Facebook pozwalają właśnie określić wszystkie wymienione wcześniej kryteria przy ustalaniu, do kogo ma trafić dana reklama, właśnie dlatego warto mieć te wszystkie informacje.

Uruchomienie sklepu — o czym trzeba pamiętać?

Ważne, żeby w momencie uruchomienia sklepu był on w pełni funkcjonalny. Nie warto odkładać niczego na później. Klienci, którzy zobaczą jakieś braki mogą już nigdy wrócić do sklepu, jeśli zrażą się do niego za pierwszym razem.  Dlatego trzeba pamiętać o tym, żeby całość była czytelna i intuicyjna. Po prostu klienci muszą łatwo znaleźć wszystko to, czego szukają w sklepie. Chodzi tu zarówno o towary, jak i wszelkie niezbędne informacje, dotyczące, chociażby form dostawy czy metod płatności. Jeśli chodzi o te dwie ostatnie rzeczy, to warto dać klientom jak najszerszy wybór płatności i form przesyłki. Jeśli nie będzie tej preferowanej przez klienta, może on po prostu zrezygnować z zakupów. Tutaj znowu pomocne może być oprogramowanie SaaS, jak chociażby CStore, pozwala ono na integracje z kurierami i różnych metod płatności. Oferta CStore dostępna jest na stronie www.cstore.pl/sklep-dropshipping Wszystko to oczywiście w szybki i łatwy sposób. W sklepie internetowym nie może też zabraknąć regulaminu. Można go napisać samemu, zlecić komuś lub kupić gotowy szablon do wypełnienia.

Wybór hurtowni dropshippingowej

Jeśli wybrało się ten model logistyczny, to właściwy partner będzie tutaj podstawą. To w dużej mierze od tej decyzji zależy sukces sklepu. Przede wszystkim więc powinno się pamiętać, że klienci doceniają miejsca, gdzie jest duży wybór towarów. Tak więc pierwszym wyborem, jeśli chodzi o hurtownię, powinna być ta, która ma duży wybór. Zmniejsza się ryzyko, że klienci z powodu braków jakiegoś produktu będą go szukać u konkurencji. Łatwiej też o zatrzymanie klienta na dłużej, jeśli wie on, że może wrócić do sklepu i coś w nim kupić. Niektóre hurtownie oferują także możliwość przyjmowania zwrotu towarów od klientów. Jeśli ma się taką możliwość, dobrze jest wybrać takiego dostawcę, można w ten sposób zaoszczędzić sobie sporo zasobów. Nie trzeba, chociażby pokrywać kosztu zwrotu z własnej kieszeni i przechowywać gdzieś zwróconego towaru. Przy wyborze warto też zwrócić uwagę, czy hurtownia oferuje przesyłki za granicę, jak szybko wysyła towar i czy pozwala personalizować zamówienia, czyli na przykład dorzucać do nich katalogi czy inne materiały promocyjne sklepu. Jeśli wybierze się dobrego partnera, reszta zależy już tylko do dobrze prowadzonych działań marketingowych, które będą miały na celu sprawdzenie klientów do sklepu. Podsumowując, sklep oparty o dropshipping może otworzyć niemal każdy. Nie trzeba inwestować wiele środków, a można działać z każdego miejsca na ziemi – wystarczy łącze internetowe. Hurtownie z którymi CStore może się zintegrować są dostępne na stronie www.cstore.pl/funkcje-i-mozliwosci/hurtownie-dropshipping

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

3 odpowiedzi na „Sklep dropshipping w mniej niż 1 miesiąc? Jak go założyć?”
  1. Awatar gate.io 交易 所
    gate.io 交易 所

    好文章!你的文章对我帮助非常大。谢谢!你会允许吗?我想把你的文章分享到我的网站:
    gate.io 交易 所

  2. Awatar chartex
    chartex

    Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I’ll keep an eye out for your answers.

  3. Awatar Copy lệnh giao dịch
    Copy lệnh giao dịch

    Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *