Marcin Gabryszewski, specjalista d/s bezpieczeństwa z GData, odsłania mroczne kulisy systemu ochrony jądra w najbezpieczniejszym spośród systemów Windows: ultraprofesjonalnej Vista 64.
Vista 64: (nie)bezpieczny system
żadnych reklam, sama wiedza.
Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.
Bez reklam.
19 odpowiedzi na „Vista 64: (nie)bezpieczny system”
-
Vista – się nie da 😉
-
Dodatkowo KPP można obejść, może to zrobić właśnie np. zaawansowany rootkit stosując niedozwolone techniki.
Niezła gadka-szmatka. Jakieś konkrety?
I jak to się ma do:
Vista jest(może być) NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYM systemem, bo KPP nie pozwala na instalację wielu użytecznych funkcji programów AV.
Czyli w końcu pozwala czy nie pozwala? Czemu producenci antywirusów nie użyją "niedozwolonych technik" (cokolwiek to znaczy), żeby jednak funkcje zaimplementowane w ich programach zadziałały w Viście? Jeśli się da obejść to chyba mogą to zaimplementować? Czy grozi za to więzienie.
Ogólnie niewiele się z tego artykułu dowiedziałem oprócz kilku wykrzykników i sensacyjnego tytułu.
-
michuk – DOKLADNIE
ten artykul to kolejne nedzne wypociny – nie pierwsze na tamtym serwisie…-
btw. widze ze "niepochlebne" komentarze u nich sa usuwane (albo maja "nieco" przeskalowany cache…)
-
drogi jelonku,
Twój komentarz"czyli wedlug autora lepiej by przez te 60sek. kod potencjalnie niebezpieczny (np. wirus) "szalal" po systemie niszczac/wysylajac niewiadomoconiewiadomogdzie? rzeczywiscie – widac ze autor dobrze zna sie na sprawach zwiazanych z bezpieczenstwem…"
wisi na webhosting.pl. Nigdy niczego nie usunęliśmy z forum (poza spamem).
Jeśli uważasz że lepiej znasz się na bezpieczeństwie Visty – napisz dla nas tekst. Serwisy społecznościowe są pełne ludzi najlepiej się na wszystkim znających, ale gdy przychodzi do zaprezentowania czegokolwiek, oni już a to nie są zainteresowani, a to nie mają czasu.
-
drogi incalu,
dzieki za informacje, nie wiedzialem ze komentarze trafiaja do forum, po czym brak jest o nich informacji pod wlasciwym artykulem (gdy pisalem tutaj komentarz – liczba komentarzy nadal pod zrodlowym artykulem wynosila zero, mimo ze minela ponad godzina od momentu gdy komentarz dodalem)
.
nie uwazam sie za specjaliste od zabezpieczen visty na tyle by w jakimkolwiek serwisie na ten temat pisac artykuly. co nie oznacza ze powinienem sie powstrzymywac od komentowania takich rzeczy, o jakich wspomnial michuk, czy o jakiej wspomnialem sam we wspomnianym komentarzu.
.
niby dlaczego ktokolwiek ma odpowiadac na zaczepki w stylu "sam cos napisz", w dodatku umieszczajac to na portalu, ktory prezentuje tak zenujaco niski poziom? -
Dla jednych za niski, dla innych za wysoki. Kiedy dostaniesz kiedyś do zrobienia coś związanego z komunikacją medialną, zrozumiesz to zdanie.
Tymczasem pisząc o żenująco niskim poziomie, uwidaczniasz swój własny.
-
-
-
Autor w swym blogu napisał:
"Dodatkowo KPP można obejść, może to zrobić właśnie np. zaawansowany rootkit stosując niedozwolone techniki. W tej sytuacji program AV jest na straconej pozycji, bo firmy produkujące AV NIE MOGĄ obchodzić KPP(wyraźna uwaga M$)."
Więzienie za to nie grozi. Grozi na pewno proces od M$.
-
"wyrazna uwaga M$" ma tu tyle do rzeczy, ile cale nic.
jesli natomiast mowimy o "zastrzezeniu licencyjnym" – to takie rzeczy moga byc negocjowane przez firmy zajmujace sie tworzeniem oprogramowania AV – tak poprostu sie robi w strefie biznesowej…
.
ta "uwaga" to kolejny przyklad stosowania "ladnego, gazetowego" jezyka, w miejscu gdzie poprostu sie on nie nadaje. autor ma piekne zadatki na redaktora, pytanie tylko czego? it faktu?
-
-
-
Drogi jellonku, czy jesteś pewien, że lepiej od programisty pracującego w firmie zajmującej się robieniem oprogramowania antywirusowego wiesz, jak się robi w strefie biznesowej?
Nie potrafię się oprzeć wrażeniu, że musisz być bardzo wybitnym ekspertem IT.
-
🙂
ekspertem IT? widze ze drogi incalu lubisz uzywac okreslen "poetyckich" zawierajacych w sobie dosc szerokie znaczenie.
btw. nie musze… 😉-
Drogi Jelonku, widać że masz jakieś "ale" do form językowych. Tu "ładny, gazetowy", tu "poetyckie określenia"… Czy to jakaś forma retoryki? Wkrótce Marcin Gabryszewski na łamach webhosting.pl ustosunkuje się do Twych uwag, tak chimerycznych i dziwnych :->
-
drogin Incalu – milo mi 😉
-
Aż miło się czyta tak przyjemne i sympatyczne wymiany zdań.
-
Aż "powiało SOCZYSTĄ ironią" 😀
-
-
-
-
Wybaczcie, ale co to za system, który wywala się w przypadku zmiany w kernelu? Naprawdę nie można go (kernela) przywrócić w trakcie pracy albo uniemożliwić jego zmianę (z poziomu systemu, plik read-only chroniony przez WinAPI)
PS. Kiedy Linux dorobi się zmiany kernela bez restartu?
-
A to nie ma? Jest chyba takie coś, co się zowie kexec (ale KDE nie ma z tym nic wspólnego jakby co 😉 )
-
Nie, nie można. Kernel z założenia się nie zmienia (pomijam jakieś urządzenia highly available). Jeżeli coś się zmieniło, tzn. że jest bardzo niehalo. Najwyraźniej inżyneirowie MS doszli do wnioski, że ajbezpieczniej jest zakończyc prace systemu w takim wypadku.
-
-
Gdata jest znany z różnych sensacji opartych na niewiedzy, wystarczy sięgnąć do rewelacji na temat podpisu kwalifikowanego…
media społecznościowe
ostatnie artykuły
Popularne tagi
android apple bezpieczeństwo biznes google hardware internet iphone kaspersky media microsoft mobile open-source press-release programowanie software UNIX windows Wydania Wydarzenia
Kategorie
- Archiwum (4)
- Bez kategorii (49)
- Bezpieczeństwo (498)
- Felietony (39)
- Finanse (152)
- Informacja prasowa (45)
- Internet (528)
- Kryptowaluty (267)
- Marketing (693)
- Mobile (462)
- Oprogramowanie (479)
- Oprogramowanie (6)
- Pozostałe (40)
- Reklama (81)
- Rozrywka (62)
- Social Media (78)
- Sprzęt (508)
- TechBiz (452)
- Technologie (10 658)
- Video Converter Software (1)
Dodaj komentarz