Powrót do przeszłości

FlyBack to aplikacja pozwalająca w razie potrzeby cofnąć się do wcześniejszej wersji swoich plików. Program nie jest jeszcze tak efektowny jak applowskie Time Machine, na którym jest wzorowany, ale z pewnością równie skuteczny i — co bardzo ważne dla zwykłych użytkowników — także działa w trybie graficznym (jako nakładka na rsync).

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

76 odpowiedzi na „Powrót do przeszłości”
  1. Awatar Moarc
    Moarc

    "także działa"? Działa także.

    1. Awatar kocio
      kocio

      No nie, bo chodzi o porównanie z TM, a nie trybu graficznego z tekstowym (w CLI pewni nie zadziała). Jeśli masz wątpliwości, to zamień słowo "także" na równoważną frazę "tak samo jak on".

  2. Awatar matiit
    matiit

    U mnie coś nie chce na razie działać 🙂

  3. Awatar matiit
    matiit

    oo już działa 🙂 (nie spełniłem zależności… nawiasem mówiąc sporych)
    Działa ok tylko że mogli by jeszcze podrasować wyglad i dodać ikonke w trayu)

    1. Awatar kocio
      kocio

      Atrakcyjna oprawa graficzna jest na liście TODO. =}

  4. Awatar matiit
    matiit

    To bardzo dobrze. Bo zapowiada się świetny program. (Funkcjonalnośc już ma świetną) 🙂

  5. Awatar hiryuu
    hiryuu

    No wreszcie cos takiego sie pojawilo.

  6. Awatar trasz
    trasz

    Sliczna demonstracja jednego z powodow, dla ktorych ludzie kupuja Maki – bo chca miec pewne rzeczy wczesniej niz uzytkownicy innych systemow. I bardziej dopracowane.

    1. Awatar mario
      mario

      Dla Linuksa istniały już wcześniej takie rzeczy, np.: wayback (wayback.sf.net).

      1. Awatar trasz
        trasz

        No. Tylko "troche" inaczej dzialajace i niespecjalnie w zwiazku z tym przydatne.

        1. Awatar mario
          mario

          Ale innowacyjne, jak myślisz skąd świat komercyjny czerpie pomysły? Z nieznanych i/lub mało przydatnych (użytecznych) programów!

          Okienka i myszkę pierwszy pokazał Xerox, ale dopiero Apple zrobił z tego OS, który się dało używać.

        2. Awatar trasz
          trasz

          Xerox, wedlug ciebie, to nie byl "swiat komercyjny"?

        3. Awatar mario
          mario

          trasz napisałem dokładnie tak: "Z nieznanych i/lub mało przydatnych (użytecznych) programów!", nie wspominałem o tym, że te programy nie mogą być komercyjne.

          Wybrałem akurat to jako najbardziej spektakularny przykład, bo teraz chyba nikt nie wyobraża sobie używania komputera bez myszki i okienek. Xerox dał pomysł, ale nie zbudował na nim czegoś użytecznego, podobne przypadki widać wszędzie.

        4. Awatar trasz
          trasz

          Xerox jak najbardziej zbudowal cos uzytecznego, tyle ze postanowil zachowac to dla siebie. Doszli do wniosku, ze poza firma nie bedzie popytu, ktory usprawiedliwialby zwiazane z wdrazaniem Alto do produkcji koszta, i skonczylo sie na wyprodukowaniu bodajze 1500 sztuk do uzytku wewnatrz firmy.

          Potem byl PERQ, ktory pokazal, ze zbyt jednak byl, a potem Apple, ktore pokazalo, ze zbyt bedzie znacznie lepszy, jak sie obetnie jedno zero z ceny.

  7. Awatar Tomasz Chiliński
    Tomasz Chiliński

    trasz: ale ja nie kupuję Maków – czy to oznacza, że nie jestem człowiekiem? 😉

  8. Awatar Pryka
    Pryka

    trasz owszem jak przenoszenie plików między dyskami które giną w magiczny sposób

    http://di.com.pl/news/18094,1.html

  9. Awatar ktostam
    ktostam

    s/applowkie/applowskie

  10. Awatar bla
    bla

    Jak jak potrzebowałem takiej funkcjonalności używałem GITa.

    1. Awatar kocio
      kocio

      A ja kombinowałem rdiff-backup, ale przyznam, że wolę to graficznie robić, najlepiej w dodatku jak to zintegrują z moim środowiskiem graficznym.

      git jest narzędziem dla deweloperów, dla których wersjonowanie to podstawowa sprawa, a to jest pomyślane jako proste narzędzie do krycia tyłka.

  11. Awatar Pryka
    Pryka

    sorki ale nie mogłem się powstrzymąc.

    trasz ja nie wiem czy kupują bo odsetek użytkowników macków dalej jest dość mizerny…. Powiem szczerze, że chętnie bym kupił i po testował macka ale dopóki nie będzie dostępny i kompatybilny z normalnym PC, albo cena komputerów spod znaków Apple nie spadnie to czarno to widzę.

    1. Awatar mario
      mario

      1. Aktualnie Apple jest w dużej mierze kompatybilny z PC
      2. Ceny Maków nie są wysokie, porównaj do cen renomowanych laptopów innych firm.

      Oczywiście trasz nie ma racji, ludzie kupują Leo, bo:
      – ma trochę nowych funkcji, ale tak naprawdę da się bez nich żyć – swoje robi kampania reklamowa
      – po części są zmuszeni, Apple niestety jest chyba nawet ostrzejsze od Microsoftu w forsowaniu userów do aktualizacji ze względu na nie wypuszczanie nowych wersji użytecznych programów na starsze OSy. Np. BootCamp będzie dostępny tylko w Leo i instalowanie go na Tigerze (niestety tylko w wersji beta) jest już nawet niezgodne z licencją. Sam zastanawiam się czy nie zainstalować na moim MakBooku Pro jakiegoś Linuksa – na stacjonarce openSuSE 10.3 sprawuje się bardzo dobrze.

  12. Awatar Spock
    Spock

    Ten program to taki "prawie" time machine. Nowy time machine wykorzystuje możliwośc tworzenia twardych dowiązań do katalgów i funckję snapshotu. Jednocześnie korzysta z wbudowanej w jądro kontroli histori plików.
    Na codzień korzystam z Linux'a ale miałem okazję pobawić sie TimeMachine jak i obejrzeć kod flyback'a. Ten flyback to jakaś parodia TimeMachine. TM włacza się po prostu klikając na partycję/folder "enable timemachine". Reszta dzieje się sama w tle.
    A FlyBack to takie coś pomiędzy svn'em a rdiff-backupem. Zasobożerne, przy dużej ilosci plików informacje o różnicy zajmują coraz wiecej i więcej miejsca.

    Jak to mawiają "prawie" robi wielką różnice 🙂
    Nie ma się czym podniecać. Od jakiegoś czasu jest rdiff-backup, który robi to samo tyle, że z command line'a ..

    1. Awatar kocio
      kocio

      Autor się dziwnie tłumaczy, że w Linuksie nie ma śledzenia inotify (a jest!), co mu zresztą wytknęli w komentarzach, więc można np. znacznie zmniejszyć bieganie po dysku, a program jest chyba jeszcze za młody żeby go zintegrować do Gnome.

      Ale jak dalekim nawiązaniem do TM by nie był, to ma zasadniczą zaletę: jest pod Linuksa coś graficznego co służy do tego samego. Przecież nie o wyścig tu chodzi, tylko że jest bardzo pożyteczne narzędzie. rdiff-backup z GUI może być znacznie lepszy niż flyback, ale bez GUI to odpada w przedbiegach.

      1. Awatar jellonek
        jellonek

        "przeciez nie o wyscig tu chodzi" – jesli potrafisz, wytlumacz to traszowi… watpie czy uda Ci sie to…
        kocio: kde czy gnome? mam zamiar dopisac integracje systemow kontroli wersji do nautilusa (z ukierunkowaniem na git'a, ale nie ograniczajaca sie tylko do jednego systemu kontroli wersji – dosc czesto zmuszony jestem do uzywania svn, choc i tak sie ciesze ze uwolnilem sie w pelni od cvs 😉 ).

        1. Awatar Tomasz Torcz
          Tomasz Torcz

          Traszowi nie o to chodzi. Apple ma dobre pomysły. Ich skopiowanie to zazwyczaj jedno, dwa popołudnia kodowania. Ale kupując OS X ma się bajery od razu, z sensownym interfejsem i działające. A zanim taki skopiowany pomysł zostanie zintegrowany z lepszym lub gorszym zintegrowany z freeniksowymi środowiskami graficznymi potrafią minąć lata.

        2. Awatar kocio
          kocio

          @jellonek: u mnie Gnome, bo jest domyślnie w Ubuntu, ale powinno być w obu środowiskach — ja się do nich tak emocjonalnie nie przywiązuję, a oba są ważne.

          Nie wiem, czy schowane w Nautilusie to będzie najlepsze. Użytkownicy chyba lepiej znajdują takie nowe funkcje jak są w postaci osobnego programu, bo łatwiej je zauważyć. Mechanizm wersjonowania np. ustawień systemu albo plików użytkownika powinien być uwzględniony w odpowiednich miejscach systemu, żeby był widoczny przy niektórych czynnościach — tak tylko ogólnie to sobie wyobrażam. Ustalanie domyślnego zachowania systemu to naprawdę mozolna praca.

        3. Awatar jellonek
          jellonek

          rowniez nie jestem fanatykiem jesli chodzi o srodowiska, ale z przyzwyczajenia jestem przy gnome.
          dlaczego "schowane w nautilusie"? jako "custem folder actions" da sie toto zrobic niemal od reki znajac choc troche pythona. w przypadku kio nie jestem pewien jak to zrobic, nigdy nie mialem az tyle motywacji by poznac kde (moze kde4 to zmieni 😉 ).

  13. Awatar mangoo
    mangoo

    A nie prosciej zrobic snapshot LVM? Szkoda tylko, ze LVM dziala tylko dla calych wolumenow…

    1. Awatar jellonek
      jellonek

      i ile takich snapszotow mozesz utrzymywac z partycji np. 30to gigowej? jesli za wczasu pomyslisz i przeznaczysz na te konkretne dane ktore chcesz wersjonowac powiedzmy 30M – "jakos" wyrobisz sie z przestrzenia dyskowa, ale wiekszosc
      1) nie uzyje do tego lvm, bo nie wie co to jest
      2) uzywajac lvm kupe miejsca poswieci na partycje, na ktora wystarczylo by kilka mega

      kwestia polega na wykorzystaniu odpowiedniego narzedzia do odpowiedniego celu. snapszot lvm wspaniale sie sprawdza jesli chodzi o migawkowe kopie/backupy bazy danych. jesli potrzebujesz wersjonowania zwyklych plikow (i zapewne jestes developerem) to uzyjesz ktoregos ze "zwyklych" systemow kontroli wersji (svn, mercurial, czy moj ulubieniec – git) – tyle ze do tego trzeba juz miec jakies pojecie o wlasnych potrzebach i chec do ich realizowania.
      wspomniane w newsie/arcie narzedzie kierowane jest do innego grona uzyszkodnikow, dla tzw. ZU – ktorzy boja sie konsoli i jesli sie tylko da – wola sobie "cos" wyklikac.
      dla takich "uzyszkodnikow" zdecydowanie lepszym systemem na desktop jest windows, a tam tego typu zagadnienia zalatwia np. tortoisesvn – ktory sie w tej kwestii sprawdza wysmienicie, dodatkowo dajac mozliwosc pracy wielouzytkownikowej nad tym samym fragmentem projektu (pisze to z doswiadczenia – widzac jak nietechniczni ludzie doskonale radza sobie z tym zagadnieniem przy uzyciu tego wlasnie narzedzia).
      o ile jestem oredownikiem git'a, zachwyconym jego dzialaniem, o tyle wlasnie latwosc "wdrazania" u ZU trzyma mnie jeszcze przy jakze przestarzalym svn 😉

  14. Awatar olek
    olek

    a to widzieliście ?

    http://www.kde-apps.org/content/show.php/Retrospe…

  15. Awatar Clement Calverley
    Clement Calverley

    jumbo account you’ve include

  16. Awatar układ wydechowy
    układ wydechowy

    Zune and iPod: Most people compare the Zune to the Touch, but after seeing how slim and surprisingly small and light it is, I consider it to be a rather unique hybrid that combines qualities of both the Touch and the Nano. It’s very colorful and lovely OLED screen is slightly smaller than the touch screen, but the player itself feels quite a bit smaller and lighter. It weighs about 2/3 as much, and is noticeably smaller in width and height, while being just a hair thicker.

  17. Awatar układ wydechowy
    układ wydechowy

    The Zune concentrates on being a Portable Media Player. Not a web browser. Not a game machine. Maybe in the future it’ll do even better in those areas, but for now it’s a fantastic way to organize and listen to your music and videos, and is without peer in that regard. The iPod’s strengths are its web browsing and apps. If those sound more compelling, perhaps it is your best choice.

  18. Awatar Eleanor Ishmon
    Eleanor Ishmon

    strong weblog you’ve get

  19. Awatar HCG Drops
    HCG Drops

    Thanks for your write-up. I have always observed that a majority of people are desperate to lose weight when they wish to look slim and attractive. On the other hand, they do not continually realize that there are many benefits to losing weight additionally. Doctors insist that fat people come across a variety of ailments that can be perfectely attributed to their particular excess weight. Fortunately that people who sadly are overweight along with suffering from a variety of diseases can help to eliminate the severity of their particular illnesses simply by losing weight. You are able to see a progressive but marked improvement in health when even a minor amount of weight loss is attained.

  20. Awatar Antelope County Fire Departments
    Antelope County Fire Departments

    I normally don’t leave blog comments but your article forced me to, amazing work.

  21. Awatar car insurance
    car insurance

    While I tend to agree with the post I sincerely believe that car insurance has become too complex for the average policy holder. Just like any important purchase however you must perform due diligence and research the insurance companies before you purchase.

  22. Awatar Yuri Degonia
    Yuri Degonia

    Hi there! I’m at work browsing your blog from my new apple iphone! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Carry on the excellent work!

  23. Awatar Coupon Codes
    Coupon Codes

    This is very interesting, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to seeking more of your great post. Also, I have shared your site in my social networks!

  24. Awatar Haskell County Kansas Passport Offices
    Haskell County Kansas Passport Offices

    Way cool, some wonderful points! I appreciate you making this post available, the rest of the site is also well done. I hope you have a great day.

  25. Awatar Jasmin Kawai
    Jasmin Kawai

    Thanks for your blog post. A few things i would like to bring about is that computer system memory must be purchased in case your computer still cannot cope with whatever you do by using it. One can add two RAM memory boards containing 1GB each, by way of example, but not one of 1GB and one with 2GB. One should look for the manufacturer’s documentation for the PC to make certain what type of memory it can take.

  26. Awatar Scan Services
    Scan Services

    What a super site and interesting posts, I will post a link on my blogroll and bookmark this site. Regards! Thanks! Cheers! Scan Services

  27. Awatar Wasserbetten Test
    Wasserbetten Test

    I’ll become subscribing for your feed and i also hope you submit again quickly.

  28. Awatar vakantiehuis beieren
    vakantiehuis beieren

    Even somewhat funny performances like Justin Theroux’s evil wizard just hardly ever get laughs.

  29. Awatar uzależnienia
    uzależnienia

    The Zune concentrates on being a Portable Media Player. Not a web browser. Not a game machine. Maybe in the future it’ll do even better in those areas, but for now it’s a fantastic way to organize and listen to your music and videos, and is without peer in that regard. The iPod’s strengths are its web browsing and apps. If those sound more compelling, perhaps it is your best choice.

  30. Awatar Wiibrew Games
    Wiibrew Games

    If you have a Nintendo Wii unit, you perhaps are amazed featuring a capability to read ones movements and translate them into in – online game movements of characters in different Wii games.

  31. Awatar vlcplayer
    vlcplayer

    There is not a day which i didn’t visit your weblog, it’s just so enjoyable and positive to be around day in reading your opinions and your writings. Go on posting you have me hook my friend.

  32. Awatar vakantiehuis zwarte woud
    vakantiehuis zwarte woud

    As a whole, the best word to describe this movie would be unique- although the “super-human” concept has been used over and over again in the creative circuit, this story puts a new twist and spin on this idea that sparks a retrospective glance of the drug-fueled cultural revolution of the 60s- the idea that there is some kind of drug out there that unlocks your true potential.

  33. Awatar buzz
    buzz

    Gday! The posting moves that is a real great be aware of!…

  34. Awatar Hassie Menon
    Hassie Menon

    Good to know

  35. Awatar nieruchomości poznań praca
    nieruchomości poznań praca

    I’m wondering now if we can talk about your sites statistics – search volume, etc, I’m trying to sites I can buy adspace through – let me know if we can talk about pricing and whatnot. Cheers mate you’re doing a great job though.

  36. Awatar Jessie Gledhill
    Jessie Gledhill

    You have a lot of helpful ideas! Maybe I should consider doing this by myself.

  37. Awatar Etha Soricelli
    Etha Soricelli

    Great thanks

  38. Awatar buzz
    buzz

    Your place is without question valueble on behalf of me. Thanks a bunch!…

  39. Awatar Wasserbetten
    Wasserbetten

    Wonderful blog! My partner and i definitely really like how it’s easy on my personal eyes and also the data are well written.

  40. Awatar Cheryle Herceg
    Cheryle Herceg

    Thanks bro

  41. Awatar auto dealer supplies
    auto dealer supplies

    Great blog you have here. Lots of blogs like this cover subjects that can’t be found in print. I don’t know how we got by 12 years ago with just newspapers and magazines.

  42. Awatar Military Rifle Scopes
    Military Rifle Scopes

    It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

  43. Awatar jesse ventura
    jesse ventura

    This actually answered my downside, thank you!

  44. Awatar colon cleanse review
    colon cleanse review

    Really like your web sites details! Undoubtedly an exquisite supply of information that’s extremely helpful. Stick with it to hold publishing and that i’m gonna proceed reading by means of! Cheers.

  45. Awatar auto detailing supplies
    auto detailing supplies

    Great blog you have here. Lots of blogs like yours cover subjects that just aren’t covered by magazines. I don’t know how we got by 12 years ago with just newspapers and magazines.

  46. Awatar Kelly Rivera
    Kelly Rivera

    You made some valid points there. I’ve done a lot of searching on the topic and found many people will agree with your post. Thanks, Kelly Rivera

  47. Awatar Yvonne E. Reid
    Yvonne E. Reid

    Many thanks

  48. Awatar Aquarium Zubehoer
    Aquarium Zubehoer

    I’m using a little concern. I can’t sign up your feed.

  49. Awatar gender prediction quiz
    gender prediction quiz

    Good to know

  50. Awatar Christening gifts
    Christening gifts

    Good to know

  51. Awatar Diane Carlson
    Diane Carlson

    Very cool, some valid points! I appreciate you making this post available, the rest of your blog is also well done. I hope you have a wonderful day.

  52. Awatar Wynajem Autobusów Sopot
    Wynajem Autobusów Sopot

    Hi there! I simply want to give an enormous thumbs up for the great data you may have here on this post. I can be coming back to your blog for extra soon.

  53. Awatar coins pictures
    coins pictures

    British Sovereign coins were very first minted in 1489 by King Henry VII regarding England.

  54. Awatar Gavin Ingram
    Gavin Ingram

    May be you should considered adding extra videos to your weblog posts to hold the site visitors more entertained? I mean I just study via the whole piece of yours and it had been very great but since I’m more of a visual learner,I found that it would allow me know how it turns out! I appreciate what you guys are usually up though.

  55. Awatar Top Domain Names
    Top Domain Names

    A big variety of domain name exts (typical & country-code TLDs). Well-rounded DNS/Whois management, ID safety, EPP switch key, lock/unlock standing, etc.

  56. Awatar Wynajem Autokarów Gdynia
    Wynajem Autokarów Gdynia

    I won’t discussion together with endings because I think you’re exact on the money! You’ve assemble a logical case for your ideas and now I know more about this amazing subject. Thanks for this supreme issue and that i will come again much more.

  57. Awatar Garry Flinck
    Garry Flinck

    any update on this?buyers agents

  58. Awatar actualites
    actualites

    Kind regards due to this placing, males, maintain up the fantastic operate…

  59. Awatar colon cleanse reviews
    colon cleanse reviews

    Actually like your web sites details! Undoubtedly a wonderful offer of information that is extraordinarily helpful. Stick with it to hold publishing and i’m gonna proceed studying by way of! Cheers.

  60. Awatar Mohammad Kelcourse
    Mohammad Kelcourse

    Rattling nice layout and fantastic content material , nothing at all else we require : D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *