Ogłoszono datę Ubuntu 12.04 Developer Week 2012

Daniel Holbach członek Rady Społeczności Ubuntu ogłosił 19 grudnia daty przyszłorocznego pierwszego spotkania Tygodnia Developera Ubuntu. Dzięki zaangażowaniu aktywnych członków lokalnych społeczności sesje na IRC tłumaczone będą na języki obce, w tym na język polski.

Ubuntu Developer Week 2012 poświęcone będzie wydarzeniom związanym z Ubuntu 12.04 LTS (precyzyjny Pangolin) Impreza odbędzie się w dniach od 31 stycznia do 2 lutego 2012. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy podłączyć się do kanału #ubuntu-classroom na irc.freenode.net. Sesja rozpocznie się 31 stycznia 2012r. o godz. 15:00 UTC ( 16:00 w Polsce). Sesje będą trwać po pół godziny.

Co prawda główny kanał będzie w języku angielskim, jednak aby zapewnić jak największą liczbę osób chętnych do przyłączenia się do dyskusji, a które to osoby mogłyby nie czuć się zbyt komfortowo w zadawaniu pytań w języku angielskim, dla nich dyskusja będzie tłumaczona na kilka języków, w tym na polski. Tłumaczenia oprócz polskiego obejmą: arabski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski, kataloński, fiński i duński. Warto tu zaznaczyć że możliwe to jest dzięki wolontariuszom z lokalnych społeczności (LoCo).

“Ubuntu Developers Week to cykl warsztatów online, gdzie możesz:
poznać różne technik pakowania;
znaleźć więcej informacji na temat różnych zespołów rozwoju dystrybucji;
sprawdzić wysiłki społeczności developerów z całego świata;
wziąć udział w otwartych sesjach pytań i odpowiedzi z deweloperami Ubuntu;
i wiele więcej.”

Holbach tak pisze na swojej stronie wiki o działalności Rady:

“Naszym największym celem dla mnie jest, aby utrzymać niesamowite tempo wzrostu i jednocześnie dać każdemu, kto jest nowy w projekcie fantastyczne Doświadczenie przyjęcia pomocy i możliwości jej udzielania w dziedzinach, w których jest się dobrym.
Rada Wspólnoty odgrywa ważną rolę w tym wysiłku. Jest odpowiedzialna za wszystkie organy zarządzające społecznością i bierze udział w polityce i procesie decyzyjnym. Aby upewnić się, że uda nam się osiągnąć nasze cele potrzebujemy dobrego przywództwa, efektywnych procesów, skutecznego raportowania, i dobrego uzupełniania się różnych części naszej społeczności.”

Rada Społeczności to jedna ze struktur zarządzania społecznością Ubuntu i procesami w niej zachodzącymi. Zatwierdza ona utworzenie nowego zespołu, lub projektu oraz jego lidera. Rada jest także odpowiedzialna za Kodeks Postępowania, której zadanie polega na zapewnieniu by członkowie społeczności postępowali zgodnie z jego wytycznymi. Rada jest w końcu odpowiedzialna za rozstrzyganie sporów w zespołach Lokalnych Społeczności i Forum Ubuntu a także ważnych, ustrukturalizowanych obszarach społeczności, które mają własne struktury wykonywania władzy delegowanej przez Radę.
Rada spotyka się raz na dwa tygodnie w internecie poprzez IRC na kanale  #ubuntu-meeting. Każdy może zaproponować temat do dyskusji na posiedzeniu rady na jej stronie poświęconej porządkowi obrad

Zainteresowanym pozostaje zatem tylko czekać aż kalendarz spotkania Ubuntu Developer Week zacznie wypełniać się ciekawymi tematami, i zapisywać się na interesujące ich sesje, a mniej zaawansowanym użytkownikom liczyć na jeszcze lepsze rozwiązania techniczne, coraz więcej programów, lepszą obsługę sprzętu, większą stabilność systemu. i coraz większą popularność ich ulubionej dystrybucji.

żadnych reklam, sama wiedza.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY NEWSLETTER i raz w tygodniu otrzymuj najważniejsze wiadmości
ze świata IT, nowych technologii i kryptowalut.

Bez reklam.

12 odpowiedzi na „Ogłoszono datę Ubuntu 12.04 Developer Week 2012”
  1. Awatar WMP
    WMP

    A na jakim kanale będzie polskie tłumaczenie?

    1. Awatar asd
      asd

      pewnie #ubuntu-classroom-pl

  2. Awatar ssk
    ssk

    sam nie korzystam z Ubuntu bo nie podoba mi się unity,
    ale jest wybór w przeciwieństwie do Windowsa.

    1. Awatar cezaryece
      cezaryece

      No mi sie tez nie podoba i natychmiast przełączam sie na normalny pulpit – nawet na netbooku.

    2. Awatar tester
      tester

      Ja w ogóle nie używam linuksa, bo nie podoba mi się openbox.

      1. Awatar kristoferes
        kristoferes

        Oprócz openbox-a masz jeszcze inne menedżery okien. Tu jest zestawienie, w tym środowisk graficznych http://xwinman.org/

        1. Awatar zZzZ
          zZzZ

          Proponuję zaznajomić się z terminem "sarkazm"

      2. Awatar J_G
        J_G

        > …nie używam linuksa, bo nie podoba mi się openbox

        Głębokie

    3. Awatar veramird
      veramird

      Wolny wybór oznacza możliwość wyboru tego co samemu chce się, a nie odgórnie.
      W czym Windows zabiera ci ten wybór?
      Nie zabrania zamienić go na inny(Linux, Haiku,Windows), ma też różne edycje (oficjalne i nie), można też go przyciąć dokładnie do siebie (całe tony poradników w sieci jest).
      Daje też ci wybór odnoście wyglądu – nie tylko kolor i tapeta, ale też duża ilość stylów tworzonych przez fanów w internecie.
      Aero złe? Masz jeszcze Aston Shell, Emerge Desktop, SharpEnviroment (bardzo fajny,gnomowy), GeoShell, bbLean (taki blackbox), możliwe że i KDE da się.

      1. Awatar kristoferes
        kristoferes

        Jeśli ssk chodziło o zamianę całego menedżera okien jako programu pośredniczącego pomiędzy oknami programów które użytkownik sobie odpalił i serwerem X Window to nie tak do końca możesz sobie go wymienić.
        Za angielską wiki:
        " W systemie Windows, rola menedżera okien jest ściśle powiązana z podsystemem graficznym jądra i jest on w dużej mierze niewymiennym, choć narzędzia innych firm mogą być używane do symulacji Kafelkującego menedżera okien w górnej części takich systemów."
        A tu za polską "Inaczej niż na platformach Microsoft Windows i Mac OS X, które zawsze dostarczały jeden własny system kontroli i obsługi wyświetlanych na ekranie okien, X Window System pozwala użytkownikowi na wybór jednego z wielu menedżerów okien."
        Te przykłady, które podałeś to tylko programy zmieniające wygląd okienek, kafelkujące, mimo iż na stronach niektórych w opisie pisze że to są alternatywne menedżery okien wygląda na to że nie jest to równoważne z alternatywnym menedżerem okien dla Linuksa. Za wiki można by tłumaczyć to tym, że Microsoft nie ma w interesie reklamowania oprogramowania tego typu firm trzecich. Jeśli się mylę w którymś miejscu, chętnie poczytamy inne argumenty w tej dziedzinie.

        1. Awatar skiter
          skiter

          Pytanie: Ale co mnie obchodzi jak to działa? Skoro wyglad okien jest inny i cała szata graficzna jest inna to po co mi to wiedzieć czy to jest x-cos, w-cos, czy inny program, efektem koncowym jest – zmiana wyglądu.

          1. Awatar kristoferes
            kristoferes

            "Ale co mnie obchodzi jak to działa?" Ciebie może nic. Usera ssk może tak. Wskazałem tylko na różnię pomiędzy Linuksem i Windows i to że na Linuksie możesz wymienić cały program, czego na Windows nie zrobisz, bo jest zbyt silnie zintegrowany z graficznym podsystemem jądra i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *